Facebook Google+ Twitter

Celtycki weekend w Będzinie

Carrantuohill, Beltaine oraz zespoły z Walii i Czech to tylko niektóre atrakcje IV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie.

W tej edycji Festiwalu, od 1 do 3 września, na scenie zaprezentuje się 20 zespołów grających muzykę celtycką. Oprócz czołowych polskich grup, takich jak Carrantuohill i Beltaine, wystąpią również goście z zagranicy: walijski One String Loose oraz czeski Dun an Doras. Walijczycy mają w swoim repertuarze tradycyjne melodie celtyckie z elementami muzyki nowoczesnej, natomiast niezaprzeczalnym atutem Czechów jest niezwykły głos wokalistki.

Już po raz czwarty będziński zamek odwiedzą miłośnicy kultury celtyckiej/ fot. Mariusz SmolińskiJednak muzyka to nie wszystko, co w tym roku przygotowali organizatorzy. Drugiego i trzeciego dnia w Ośrodku Kultury w Będzinie odbędą się warsztaty instrumentalne oraz tańców bretońskich i irlandzkich. Na dziedzińcu zamkowym, podczas specjalnych warsztatów, będzie można poznać tajniki rzemiosła celtyckiego. Atrakcją pierwszego dnia będzie bretońska zabawa taneczna „Fest Noz” na dziedzińcu Ośrodka Kultury. Późnym wieczorem organizatorzy zapraszają wytrwałych na celtyckie jam session.

Dokładny program festiwalu znajdziesz na: www.bedzin.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Liczę na Twoją relację z festiwalu i dużo, dużo zdjęć! Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.