Facebook Google+ Twitter

Celtyckie rytmy i rejs łodzią Stwora

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-07 17:18

Jesteś miłośnikiem celtyckich brzmień? Wybierz się w sobotę na koncert tradycyjnych pieśni szkockich i irlandzkich w wykonaniu Uli Kapały. Organizatorzy zachęcają, aby przyjść w kraciastej spódnicy i przynieść ze sobą irlandzkie przekąski z jęczmienia.

Ula Kapała wystąpi na barce Herbatnik w Porcie Czerniakowskim. Jak zwykle koncert rozpocznie się przy blasku świec, po zachodzie słońca, o godzinie 21. Kapała jest interpretatorką tradycyjnej muzyki celtyckiej. Od lat bierze udział w festiwalach i konkursach muzyki obcojęzycznej – irlandzkiej, szkockiej i amerykańskiej. Od miesiąca w sprzedaży jest najnowsza, w dorobku artystki już trzecia płyta „Mary And The Soldier”. Pierwszą płytę zatytułowaną „Echa celtyckie” nagrała w 2002 roku. Kolejna - „Echa celtyckie 2” - ukazała się rok później.
Sobotni koncert organizuje Fundacja Ja Wisła w ramach projektu Światła Portu Czerniakowskiego. Wstęp jest bezpłatny.

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie w ten weekend oferuje Port Czerniakowski. W niedzielę, 9 września, można popłynąć w rejs na Saską Kępę łodzią Stwora. Legendarna łódka napędzana jest wiosłem i imituje tę, którą w przeszłości warszawiacy przeprawiali się na drugi brzeg rzeki. Na pokładzie mieści się 10 osób. Organizatorzy zapewniają, że w rejs mogą popłynąć również osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Godziny rejsów: 11, 12.30, 14, 15.30 oraz 17. Zbiórka przy Plaży Desantu pod pomnikiem Sapera. Udział w niedzielnym rejsie jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba się na niego zapisać (tel. 0 502 276 612).

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.