Facebook Google+ Twitter

Cena aktywności politycznej...

Chcesz być aktywny politycznie? Przygotuj się na utratę pracy.

"Marian Kowalski został zwolniony z pracy za start w wyborach prezydenckich. Chciał wziąć bezpłatny urlop a dostał wypowiedzenie." - taki tweet pojawił się niedawno w sieci. Jest autorstwa Witolda Tumanowicza, prezesa stowarzyszenia "Marsz Niepodległości". Niebawem informację potwierdził sam Marian Kowalski - kandydat Ruchu Narodowego na Prezydenta RP.

W mediach głównego nurtu cisza, grzmią natomiast prawicowe portale oraz.. Lewica. Na facebook'owym profilu Lewicy da się słyszeć słowa solidarności dla Mariana Kowalskiego - jej zagorzałego przeciwnika. Taki oto wpis można zobaczyć na ich stronie:

"Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego, został zwolniony z pracy, najprawdopodobniej z powodu faktu startu w wyborach.
Jestem demokratą. Może i naiwnym, bo uważam za niezbędne stanięcie w jego obronie. Nieważne są jego przekonania (dopóki nie nawołuje do czegoś nielegalnego lub nieetycznego, jak faszyzm, nazizm, komunizm czy antysemityzm). W państwie prawa nie może być tak, że ktoś zostaje zwolniony za poglądy. Gdyby zwolnić jakiegoś lewaka za chlapnięcie czegoś o papieżu czy pochwaleniu komunistycznej Kuby to już byłaby petycja w „obronie wolności słowa” i „wolności przekonań w wolnym kraju”. Jak widać to nie dotyczy przeciwników politycznych.
Marianie Kowalski jestem z tobą. Współczuję ci, że spotkała cię kara za przekonania. Choć jesteśmy po innych stronach barykady to głęboko wierzę, że należy zachować się przyzwoicie i zaprotestować przeciwko uciszaniu.
Za wolność naszą i waszą."

Wpis ma ponad trzysta like'ów i wiele pozytywnych komentarzy. Odnieśli się do niego również prawicowcy, którzy na "stronie na rzecz porozumienia KORWiN i RN" napisali:

"Tym się właśnie różnią prawdziwi lewicowcy od lewaków :) Można się z nimi ideologicznie nie zgadzać, jednak duchowi lewicowcy nigdy nie zniżą się do poziomu prymitywnego lewactwa."

Można więc zauważyć, że istnieją na polskiej scenie politycznej możliwości współpracy dla dobra ogółu. Sama kwestia zwolnienia z pracy Mariana Kowalskiego tylko dlatego, że kandyduje na Prezydenta RP nie wymaga nawet komentarza. Wymaga działań ze strony wszystkich, którzy cenią sobie demokrację i walczą o równość i wolność.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: RN


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.