Facebook Google+ Twitter

Cena autogazu pnie się w górę

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-11-03 07:44

Właściciele samochodów napędzanych gazem z coraz większym niepokojem spoglądają na ceny tego paliwa, które w ostatnich tygodniach systematycznie drożeje. Specjaliści z branży jednak uspokajają.

inforgrafika Express Ilustrowany– O tej porze roku gaz zawsze drożał, bo zbliżający się okres zimowy to większe zapotrzebowanie na gaz m.in. do ogrzewania – mówi Ryszard Beszterda z Polskiej Organizacji Gazu Płynnego. – Wiadomo, że im wyższy popyt, tym wyższe ceny. A te nie są wcale rekordowe, bo w analogicznym okresie ubiegłego roku za litr autogazu kierowcy płacili ok. 2,24 zł, czyli o kilka groszy więcej niż dziś.

Na obecne podwyżki wpływ ma również pożar w litewskiej rafinerii w Możejkach, z której do Polski trafiała blisko 1/10 importowanego gazu.

– Z tego powodu zwiększyliśmy import tego paliwa z Morza Północnego – dodaje Ryszard Beszterda. – Szacujemy, że jeszcze w tym roku cena autogazu może pójść w górę o kilka groszy, ale już od stycznia gaz będzie taniał.

W firmach montujących instalacje gazowe w samochodach ruch zmalał.

– I o tej porze roku to całkowicie normalne zjawisko – mówi Tomasz Stefanowski, współwłaściciel jednej z najstarszych łódzkich firm zajmujących się montażem instalacji. – Od lat jest tak, że wiosną i latem zamówień jest więcej, bo kierowcy więcej jeżdżą, szykują się na wakacje itp., a w okresie jesienno–zimowym mniej. Montaż instalacji jest wciąż tak samo opłacalny, jak 2, 3, czy 4 lata temu.

(tj) – Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.