Facebook Google+ Twitter

Cena wrażliwości. "Galerianki" Katarzyny Rosłaniec

W niedzielę, 27 czerwca, w ramach 8. Festivalu Nowego Filmu Polskiego Grażyna Słomka i jej mąż przedstawili w kinie "Metropolis" w Hamburgu film "Galerianki" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec.

 / Fot. PlakatWiadomo, że dziewczęta seksualnie dojrzewają wcześniej, aniżeli chłopcy. Tak już ustanowiła nasza Matka Natura, a natura jest rozsądna i kochana, nie przewidziała jednak jednego... Nie przewidziała iż w wielu krajach Europy środkowej najpierw będziemy mieli w XX wieku tzw. "socjalizm", a historycznie krótko później kapitalizm np. w Polsce.

Dziewczyny są rezolutne i wiedzą czego chcą: chcą bo muszą, ażeby lepiej ustawić się w życiu zdać do "ogólniaka" i zrobić maturę, ażeby później zdać na studia! Co jednak, gdy natura nie poskąpiła im urody, sprytu i piękna osobistego? Co kiedy przyszło im ujrzeć światło dzienne w tzw. "rodzinach patologicznych"? Gdzie matka przyprowadza do domu wciąż nowych facetów, a ojciec zapracowany nie może podołać wymogom nowego ustroju społeczno-politycznego?!

Ano, dziewczyny idą tam gdzie tych "kłopotów rodzinnych" nie ma... Za to półki uginają się pod wciąż to nowymi wynalazkami technicznymi marketingu i reklamy. Gdzie blask od kolorowych artykułów próbuje zaćmić blask słońca i rozumu! Młode kobiety idą do galerii handlowych oddać to co mają najlepsze, a co w rodzinnym domu w nowej społeczności jest wciąż niedoceniane: własne ciało! Oddają je pierwszemu lepszemu męskiemu łachudrze; byle miał gruby portfel i samochód przed sklepem. To nie one są tej sytuacji winne!

Są bardzo ładne, i o wiele za młode, ażeby pojąć całą perfidię i wyuzdanie nowego "uświęconego" systemu społecznego! Nikt w domu nie przytuli ich do siebie, nie powie dobrego słowa, nie obejmie ramieniem, co najwyżej pasem przyłoży. Bo jak, skoro rodzice są zapracowani, i w gruncie rzeczy nie chcą być gorsi od własnych dzieci: Trzeba mieć własny samochód przed domem, dobrą pracę, eleganckie ciuchy i oczywiście na komorne na przyszły miesiąc!

Prostytucja jest najstarszą profesją świata, nie rzucaj kamieniem w bliźniego swego! Przed wiekami została wyrzucona ze świątyń kapłańskich i teraz błąka się jak porzucone dziewczę po galeriach handlowych w całej Europie!

Młodzi chłopcy w tym wszystkim muszą pamiętać jednak o jednym: ich koleżanki są lepsze, piękniejsze, rozumniejsze i uczciwsze od zdjęć w "kolorowych świerszczykach"! One mogą pokochać, one mogą pocałować, one mogą utulić ramieniem w potrzebie... Trzeba tylko zająć się sobą samym, zamiast świerszczyków poczytać Imielińskiego. Trzeba zająć się własną męską seksualnością... Zanim ustaniesz na krawędzi gzymsu i rzucisz swe młode życie w imię wyidealizowanej miłości na łach śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Panie Mirku, to są młodzutkie dziewczęta (proszę zobaczyć na filmie!) U nich Kobiecość dopiero kiełkuje... -To nie one są tej sytuacji winne, ALE Męska kasa (gangsterska)!!! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Materiał ciekawy, może uświadomi niejednej dziewczynie żeby kasa nie przyćmiła resztek KOBIECOŚCI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję pięknie Isabello i Lesławie za komentarz! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobry tekst, realne widzenie świata. Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Rozmawiają dwie nastolatki: - Wiesz, w mojej miejscowości jest tylko Biedronka, więc zastanawiam się czy kariera galerianki ma sens?" cytat z Playboya.pl., 69 zdjęć 3D, z naprawdę znakomitym artykułem Pani Anny Mucha "Lepiej mieć z kurwy żonę niż z żony kurwę" czyli Szkoła Zon "Playboy" nr. 07 lipiec 2010 Pozdrawiam serdecznie cała Redakcję PLAYBOYA.pl ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.