Facebook Google+ Twitter

Cena żywności -jaka będzie jutro?

Niedawno przeżyliśmy duży skok cen.Kupowaliśmy duże ilości produktów,by w czasie kolejnego kryzysu nie przepłacać więcej.Jak będzie niebawem?

Na początku 2011r. ceny produktów żywnościowych drastycznie wzrosły.Podrożał cukier,mięso,słodycze,nabiał i inne.Aktualna cena cukru to około 3-4zł .Wiele osób winę zrzuca na rząd i złe gospodarowanie budżetem.Inni uważają,że wina leży po stronie klęsk,które dotknęły nas w minionym roku.

Powodzie zniszczyły plony.A tereny zalane wodą długo nie będą mogły być używane do siania , są zanieczyszczone przez wodę powodziową.Taka woda mogła przepłynąć przez szamba,cmentarze i wysypiska śmieci.Ziemia jest skażona i musi minąć trochę czasu by znów można było ją użytkować.

Wzrost cen w Polsce wynosi ok 5 proc.To i tak dużo w tak krótkim czasie.Tym bardziej,że nasze dochody nie wzrosły.ONZ niedawno ogłosił ,że aktualne ceny produktów żywnościowych są najwyższe od ostatnich kilku lat.

Nasz minister rolnictwa poszukiwał sposobu na ten problem.Powołał Międzyresortowy Zespół,który miał na celu przyjrzenie się relacjom od rolnika ,poprzez przetwórstwo ,aż po handel.Zespół stworzył tzw.kodeks dobrych praktyk.Na razie nie wiadomo jak zareagują na niego sieci handlowe.

Na razie trudno jest przewidzieć czy w bliskiej przyszłości ceny żywności spadną,póki co możemy być pewni ,że
jeśli wzrosną to o mniej niż dotychczas.


Weronika Szafrankiewicz

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.