Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23845 miejsce

Cenckiewicz: Za Stalina, Mazowiecki szkalował polskich patriotów

Doktor Sławomir Cenckiewicz ustalił, że w czasach stalinowskich Tadeusz Mazowiecki wzywał ówczesne władze do rozprawy z polskimi patriotami.

W 1952 roku Mazowiecki razem z Zygmuntem Przetakiewiczem (byłym działaczem przedwojennej „Falangi” i bliskim
współpracownikiem Bolesława Piaseckiego) napisał książkę pt.„Wróg pozostał ten sam”. Dzieło te jest popisem antypolskiej propagandy. Mazowiecki zrównał w nim Żołnierzy Wyklętych z mordercami. O polskim patriotach prześladowanych przez komunistów pisał tak:„Człowiekowi, który świadomie i uporczywie daje posłuch tej dywersyjnej propagandzie, musimy otwarcie powiedzieć, że wraz z nią stawia na zapomnienie i schodzi na stromą drogę. Trzeba to wyrazić brutalnie, bo podobno śpiącego nigdy, nawet dość delikatnie – listkiem róży – przebudzić nie można.”- czytamy na dorzeczy.pl

Zaatakował również polskie ośrodki emigracyjne. W szczególności wyrażał się niepochlebnie o Londynie: "Pisał również o „agenturalnym, rewanżystowskim polskim Londynie”, składającym się z „kondotierów polskiego wstecznictwa”"- pisze Cenckiewicz.

Co ciekawe Mazowiecki, który dzisiaj kojarzony jest z niezłomną walką o wolność i demokrację, w tamtych czasach zgodnie ze stalinowską propagandą krytykował Radio Wolna Europa: "Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest wytworem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa ze swoim przekazem: „zabijajcie się wzajemnie”.

Oczywiście przyłączył się do nagonki na kościół katolicki. Chodzi tutaj o porozumienie z 1950 roku, w którym komuniści potępili tzw."bandy podziemia" czyli polskich patriotów. Ze względu na ten antypolski aspekt, kościół nie uznawał tego porozumienia (Cenckiewicz twierdzi, że został narzucony mu siłą)


Tadeusz Mazowiecki był pierwszym premierem w III RP. Jednym z jego sztandarowych pomysłów jest wprowadzenie tzw. "grubej kreski"- czyli zrezygnowanie z rozliczeń poprzedniego sytemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Warto przy tej okazji wspomnieć o popisach Mazowieckiego na łamach "Wrocławskiego Tygodnika Katolików" w sprawie biskupa Kaczmarka, które usprawiedliwiały także ówczesne władze z aresztowania prymasa Wyszyńskiego, raptem cztery dni po ogłoszeniu wyroku w procesie biskupa Kaczmarka.
Cały tuskowy anturaż jest tego samego rytu, co pan Mazowiecki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W PiS 60 % posłów jest z przeszłością komunistyczną [ wystarczy poczytać ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cenckiewicz kłamie !
Pisowski historyk oskarża kolejną legendę .
Siedzi w archiwach i szpera ...na przeciwników politycznych .
Chcę poznać materiały na których Cenckiewicz się opiera . Autor nie podaje . Powołuje się na pisowskie gazety .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam przed sobą Historia. Do rzeczy. Mazowiecki w latach 50 zachowywał się jak czerwony stalinowiec. W 89 nagle odmieniło mu się...

szkoda słów na takie osoby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wymaga uzasadnienia, ze mazowiecki ma racje pietnujac warcholow opoznionych w rozwoju. jerzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.