Cenne zwycięstwo Delecty

Maciej Łyk
Maciej Łyk
PlusLiga
W meczu kończącym XI kolejkę PlusLigi, Domex Tytan AZS Częstochowa przegrał na własnym parkiecie z Delectą Bydgoszcz 2:3.

Gospodarze przystąpili do niedzielnego spotkania zaledwie 3 dni po rozegraniu pucharowej potyczki z Montpellier Volley, jednak zapowiadali walkę o zwycięstwo. Goście w poprzedniej kolejce skompromitowali się na własnej hali ulegając ZAKS-ie Kędzierzyn Koźle i także zapowiadali, że interesuje ich tylko wygrana.

Walka toczyła się o każdą piłkę, jedynie w IV secie miejscowi uzyskali bezpieczną przewagę wykorzystując szkolne błędy Delecty. W pozostałych partiach obie drużyny walczyły punkt za punkt odskakując maksymalnie na 2-3 oczka. Tie-break to już jednak popis podopiecznych Waldemara Wspaniałego. Szybkie prowadzenie 1:3 i pełna kontrola wydarzeń na parkiecie sprawiły, że Delecta ostatecznie zrewanżowała się częstochowianom za porażkę w hali Łuczniczka w identycznym stosunku.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Grzegorza Szymańskiego, oprócz niego na słowa uznania zasłużył Grzegorz Kokociński, który dawał dobre zmiany i momentami Paweł Woicki, którego zagrywki sprawiały sporo problemów akademikom. W AZS-ie dobre spotkanie rozegrał Łukasz Wiśniewiski, dzięki któremu AZS odskoczył na bezpieczną przewagę w IV secie oraz libero Zatorski, który znakomicie bronił piłki bite przez siatkarzy Delecty.

Domex AZS Częstochowa - Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 25:16, 9:15)

Domex AZS: Drzyzga, Janeczek, Łuka, Gradowski, Nowakowski, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Mikołajczak, Wierzbowski, Mikołajczak, Kardosz,
Delecta: Woicki, Szymański, Jurkiewicz, Cerven, Sopko, Gruszka, Lambourne (libero) oraz Pieczonka, Serafin, Konarski, Kokociński, Konarski