Facebook Google+ Twitter

Centralwings zostawił 150 Polaków w Bolonii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-13 21:26

Polacy, którzy utknęli na lotnisku w Bolonii, mogą liczyć na pomoc konsulatu RP w Mediolanie. Z włoskiego lotniska nie może się wydostać ponad 150 pasażerów tanich linii lotniczych Centralwings. Rzecznik linii Kamil Wnuk wyjaśnia, że samolot miał awarię. Nie udało się też podstawić maszyny zastępczej. Rzecznik podkreśliła, że ta sytuacja jest nieodwracalna, a dodatkowego połączenia nie będzie.


Anna Golec z Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie powiedziała IAR, że od kilku godzin telefonują zdenerwowani pasażerowie i proszą o pomoc. Dyplomaci podkreślają, że starają się pomóc Polakom, którzy utknęli w Bolonii. Jednocześnie, jednoznacznie stwierdzają, że winę za całą sprawę ponosi przewoźnik Centralwings.

Anna Golec z polskiego konsulatu w Mediolanie powiedziała, że pasażerom zaoferowano między innymi możliwość przejazdu z Bolonii do Rzymu autokarem. Ponad sto osób wyruszyło do włoskiej stolicy, a inni na własną rękę wykupili bilety do kraju.

Centralwings proponuje przelot do Rzymu, a dalej do Krakowa, ale dopiero jutro. Rzecznik przewoźnika Kamil Wnuk powiedział, że pasażerom zostaną zwrócone pieniądze za bilet, który wykupili w Centralwings.

Pasażerowie nie mogą natomiast liczyć na refundację biletu wykupionego u innego przewoźnika, jeżeli byłby on droższy od biletu zakupionego w Centralwings. Rzecznik firmy mówi, że pasażerowie kupując bilet zawarli umowę z przewoźnikiem i zgodzili się na takie warunki.

Kamil Wnuk sugeruje jedynie, aby w podobnych sytuacjach kontaktować się z biurem obsługi klienta, wyjaśniać sytuację i próbować znaleźć inne połączenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.