Facebook Google+ Twitter

Centrolewica chce "odebrać prawicy władzę"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-25 16:25

1 lutego na scenie politycznej pojawi się nowy centrolewicowy ruch. W Warszawie ogłoszone zostanie oficjalnie powstanie ruchu społeczno- politycznego, koncentrującego się wokół eurodeputowanego Dariusza Rosatiego.

Jak powiedział na konferencji w Katowicach przewodniczący SdPl, Wojciech Filemonowicz, data nie została wybrana przypadkowo. 1 lutego przypada bowiem 444 dzień rządów PO, tego dnia odbędzie się także kongres programowy PIS.

Zdaniem Filemonowicza, będzie to początek formacji, która odbierze prawicy władzę. Polityk podkreślił, że celem ruchu będzie wygranie wyborów parlamentarnych i przyciągnięcie kolejnych partnerów z centrolewicy.

Start w wyborach do Parlamentu Europejskiejgo będzie jedynie pierwszym sprawdzianem dla nowego ugrupowania - dodał Filemonowicz.

Nazwa nowego ugrupowania pozostaje na razie tajemnicą. W jego skład na pewno wejdą SdPl, Demokratyczna Partia Lewicy, Partia Demokratyczna, Zieloni 2004 i prawdopodobnie Unia Pracy oraz szereg pomniejszych stowarzyszeń i fundacji.

Jednym z kandydatów nowej centrolewicy na Prezydenta RP ma być eurodeputowana ze Śląska, Genowefa Grabowska. Centrolewica zamierza jednak wysunąć kilka kandydatur i wprowadzić prawybory, w których wybrany zostanie jeden kandydat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.