Facebook Google+ Twitter

CentroLewica włącza się w wyścig po euromandaty

W przededniu czerwcowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, polska scena polityczna ożywiła się. Partie z prawa i lewa, zabiegają o znane osobistości życia publicznego w Polsce, skłonne konkurować w staraniach o mandat eurodeputowanego.

W. Filemonowicz - przewodniczący SDPL i członkowie konwentu / Fot. Stefania NajsarekW piątą rocznicę powstania Socjaldemokracji Polskiej, w dniach 28 - 29 marca 2009 roku, w Ciechocinku, pod hasłem "Solidarni wobec kryzysu", odbył się krajowy konwent, poświęcony przygotowaniom organizacyjnym na wszystkich szczeblach partii do tego ważnego wydarzenia. Zaprezentowano kandydatury w 13 okręgach wyborczych w kraju.

Wśród kandydatów znalazły się takie osoby jak np. prof. Magdalena Środa, prof. Genowefa Grabowska, prof. Marian Szamatowicz (prekursor zapłodnienia in vitro w Polsce), poseł Marek Borowski, prof. Tomasz Nałęcz, eurodeputowany Józef Pinior oraz inicjator ruchu Porozumienie dla Polski CentroLewica ( PD + SDPL + Zieloni), eurodeputowany, prof. Dariusz Rosati. Wszyscy kandydaci, cieszą się dużym dorobkiem zawodowym, politycznym lub społecznym i członkowie konwentu żywią nadzieję, że kandydaci znajdą społeczną aprobatę, co przełoży się na satysfakcjonujący wynik wyborczy.

- W sytuacji narastającego w Polsce kryzysu - mówił Marek Borowski - coraz boleśniej odczuwane są jego skutki. Spadek zapotrzebowania na dobra materialne, powoduje likwidację wielu zakładów pracy, co rodzi bezrobocie bezpośrednio zagrażające egzystencji rodzin zjawiskiem tym dotkniętych. Socjaldemokracja Polska nie godzi się na bezczynność rządu Donalda Tuska, który nie podejmuje działań chroniących obywateli przed skutkami kryzysu. Rząd, zrównoważenia budżetu upatruje w ograniczaniu inwestycji, co de Marek Borowski, Dariusz Rosati, Grażyna Ochocińska / Fot. Stefania Najsarekfacto, spowoduje dalszy ubytek miejsc pracy. SDPL, przedstawiła premierowi konkretny zestaw działań w interesie ludzi pracy, w interesie większości społeczeństwa. Propozycja dotyczy zgoła innych obszarów poszukiwania rezerw finansowych. Wskazuje realne możliwości ograniczenia wydatków budżetowych państwa liczonych w miliardach złotych, poprzez reorganizację systemu ubezpieczeń KRUS, a także wprowadzenie nowych uregulowań finansowo - prawnych dotyczących związków wyznaniowych w Polsce.

Członkowie konwentu z autorami projektu zgodzili się co do meritum, ale przy mnogości koncepcji rozwiązań i uzasadniających je argumentów, nie udało się wypracować jednolitego stanowiska. W tym stanie rzeczy, konwent powołał siedmioosobową komisje złożoną z kompetentnych przedstawicieli partii, dla opracowania projektu uchwały godzącej opinie adwersarzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Włączyła się, po 2 proc. hahahahahahahahahaha xD
Niezły start:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 22.04.2009 22:48

To jest to, że powtórzę, by tym mocniej wbiło się w engramy mózgów - tych, co je jeszcze posiadają. I robią z nich użytek! A nie są to komórki szare do wynajęcia przez byle kogo - blichtrem jeno mamiącego.

"Propozycja dotyczy zgoła innych obszarów poszukiwania rezerw finansowych. Wskazuje realne możliwości ograniczenia wydatków budżetowych państwa liczonych w miliardach złotych, poprzez reorganizację systemu ubezpieczeń KRUS, a także wprowadzenie nowych uregulowań finansowo - prawnych dotyczących związków wyznaniowych w Polsce." Naruszyć KRUS, finansowanie związków wyznaniowych? Wyobrażam sobie, jaki nastąpi opór i raczej te pomysły programowe nie przysporzą zwolenników SDPL. Podzielona lewica to słaba lewica. Wydaje mi się, że przyszłość lewicy w Polsce leży w zasypaniu podziałów i poskromieniu indywidualnych aspiracji "czołówki". Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł bardzo ciekawy. Wesołych świąt życzę Autorce i wszystkim Czytelnikom!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Założenia i ideały szczytne! Ciekawe tylko, czy coś z tego w końcu wyjdzie, czy znów będzie jak zawsze... Precz z Kubą Dużym!!! :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Precz z komuną!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie może być inaczej + Pozdrawiam:))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście są bez większych szans;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bogusiu, SDPL nie zamierza - jak się obawiają rolnicy- likwidować KRUS-u, ale proponuje doprowadzić do porównywalności składki na ubezpieczenia rolnicze. Czy normalne jest, aby obszarnik
mający np. 600 ha gruntów rolnych i rolnik posiadający kilkanaście ha płacili na KRUS po 180 złotych kwartalnie? Należy to uzależnić np. od posiadanego obszaru, czy dochodowości. Czy Pan wie, że gospodarstwa wielkoobszarowe na ogół nie wykazują dochodów, bo zeznają, że koszty pożerają zyski/sic!/

A związki wyznaniowe, powinny być również solidarne w obliczu kryzysu. Odpowiedzialnym posunięciem byłoby wycofanie się z wyjątkowego uprzywilejowania, lub zawieszenie na czas jakiś
korzystania z wielkiej ilości ulg i zwolnień podatkowych.
Czy nie byłoby to działaniem w poczuciu solidaryzmu społecznego?

SDPL nie dążyła do podziałów na lewicy, wręcz przeciwnie. I teraz jest otwarta na poszerzenie
współpracy i innymi ugrupowaniami zgadzającymi się co do pryncypiów programowych.
W oparciu właśnie o te zasady, zawiązał się ruch Porozumienie dla Przyszłości, który połączył PD, SDPL i Zielonych w dążeniach do realizacji wspólnych celów programowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Propozycja dotyczy zgoła innych obszarów poszukiwania rezerw finansowych. Wskazuje realne możliwości ograniczenia wydatków budżetowych państwa liczonych w miliardach złotych, poprzez reorganizację systemu ubezpieczeń KRUS, a także wprowadzenie nowych uregulowań finansowo - prawnych dotyczących związków wyznaniowych w Polsce." Naruszyć KRUS, finansowanie związków wyznaniowych? Wyobrażam sobie, jaki nastąpi opór i raczej te pomysły programowe nie przysporzą zwolenników SDPL. Podzielona lewica to słaba lewica. Wydaje mi się, że przyszłość lewicy w Polsce leży w zasypaniu podziałów i poskromieniu indywidualnych aspiracji "czołówki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.