Facebook Google+ Twitter

Centrostal buduje grupę

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-04-03 08:38

Nawet 217 mln zł zamierza pozyskać z emisji akcji gdański dystrybutor stali Centrostal SA. Pieniądze spółka przeznaczy na zakup udziałów w kilku firmach z branży.

Centrostal na warszawskiej giełdzie zaoferuje 30 mln akcji siódmej emisji po cenie 7,3 zł za sztukę. Transza inwestorów indywidualnych obejmować będzie 3 mln akcji, a zapisy na nie będą przyjmowane od 27 do 29 marca. Z kolei w transzy inwestorów instytucjonalnych Centrostal zaoferuje 27 mln akcji, a zapisy będzie można składać od 2 do 3 kwietnia. Spółka zastrzegła też, że emisja dojdzie do skutku w przypadku objęcia co najmniej 15 mln papierów.


Pozyskane środki przeznaczy na budowę sieci dystrybucji wyrobów hutniczych, w tym od 98 do 192 mln zł na zakup spółek dystrybucyjnych. Obecnie Centrostal prowadzi rozmowy dotyczące zakupu od Złomreksu (właściciela gdańskiej firmy) spółek Centrostal Górnośląski za około 35 mln zł oraz OWH Centrostal w Opolu za około 3 mln zł. Ponadto Złomrex prowadzi negocjacje o zakup części przedsiębiorstwa Stalexport zajmującej się handlem i dystrybucją stali - tzw. Stalexport Trade. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, gdańska firma odkupi od Złomreksu udziały w Stalexporcie.
- Na ten cel przeznaczonych jest od 60 mln zł do 154 mln zł - podała spółka w komunikacie.


W połowie ubiegłego roku większościowe udziały w Centrostalu objął Złomrex, krajowy potentat w branży stalowej.
Gdańska firma ma być liderem odpowiadającym za budowę centrum dystrybucji wyrobów stalowych w grupie z Poraja. Spółka zakupiła także dwie linie produkcyjne, w tym jedną do plazmowego cięcia blach dla przemysłu okrętowego.

document.write("<a% h%re%f=%\"m%ai%lt%o:%op%in%ie%@p%ra%sa%ba%lt%.g%da%.p%l\"% c%la%ss%=\"%bl%li%nk%\">%Ja%ce%k %Kl%ei%n<%/a%>".replace(/%/g,""))Jacek Klein

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.