Facebook Google+ Twitter

Centrum badań Allegro?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-23 07:08

W Toruniu zaczyna działalność centrum programistyczne Allegro. Oficjalnie poznańska firma chce w nim ulepszać istniejące serwisy internetowe.

Jednak jak się dowiedziała „Rzeczpospolita", centrum nie będzie się zajmować tylko bieżącą działalnością portali handlowych, ale także prowadzić działalność badawczą.

Jeden z analityków branży technologiczno-internetowej mówi anonimowo "Rzeczpospolitej", że Allegro prawdopodobnie pracuje nad zupełnie nowym projektem lub usługą skierowaną do użytkowników portalu. Według niego może to być próba wykorzystania jednej z największych w Polsce bazy klientów. Jak poinformowało ostatnio Allegro, w serwisie zarejestrowało się już siedem i pół miliona użytkowników.

Ulokowanie centrum w Toruniu to zaskoczenie. Do tej pory firmy branży informatycznej lokowano głównie we Wrocławiu. Allegro jednak przyznaje, że w stolicy Dolnego Śląska firmy wręcz wyrywają sobie zdolnych pracowników. Tymczasem na rynku pracy w Toruniu firma nie ma praktycznie konkurencji jako pracodawca. Przedstawiciele spółki zaznaczają jednak, że baza firmy i jej serwery pozostaną w Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.