Facebook Google+ Twitter

Centrum egzaminacyjne języka chińskiego otwarte

Dzisiaj na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, otwarto pierwsze na prawym brzegu Centrum Egzaminacyjne Języka Chińskiego HSK.Przeznaczone jest ono dla cudzoziemców uczących się języka mandaryńskiego. Jego certyfikaty uznawane są wszędzie.

Centrum działa w ramach Instytutu Filologii Klasycznej KUL, Wydziału Humanistycznego.Pozwala on przystępującym do egzaminów, zdobyć certyfikaty aż na 6 poziomach. Zaliczenie na czwartym poziomie upoważnia cudzoziemca do studiowania na wyższej uczelni w Chińskiej Republice Ludowej. Egzaminy składają się z trzech części:pisemnej(sprawdzającej zdolność poprawnego pisania w języku chińskim), słuchowej(mającej za zadanie sprawdzić rozumienie tekstu przez uczestnika) oraz mówionej(celem jej jest kontrola zdolności wyrażania myśli po chińsku).

Poziom pierwszy przeznaczony jest dla znających co najmniej 150 chińskich słów.Jest dostosowany do potrzeb początkujących.
Test trwa 40 minut, składa się z rozumienia tekstu ze słuchu oraz zdań pisanego.
By przystąpić do poziomu drugiego należy znać minimum 300 słów, mieć umiejętność komunikowania w języku podstawowych potrzeb.W tym przypadku test trwa 55 min. i również sprawdza rozumienie języka w mowie i piśmie.
Przy poziomie trzecim obowiązuje znajomość nie mniej jak 600 słów, ponadto trzeba napisać po chińsku wypracowanie.Czas trwania testu wynosi 1h30min.
Poziom czwarty, to już "wyższa szkoła jazdy", trzeba znać najmniej 1200 słów, biegle władać językiem, wypowiadać się po chińsku na szereg różnych tematów.Czas trwania testu wynosi 1h45min.
Żeby zaliczyć poziom czwarty, trzeba uczyć się chińskiego więcej jak 2 lata(w wymiarze 2-4 h tygodniowo), znać minimum 2500 słów.Pomyślany jest dla osób, dla których nie jest problemem czytanie gazet, oglądanie filmów oraz prowadzenie konwersacji
po chińsku.Czas trwania wynosi 2h5min.
Poziom szósty, to już szczyt hierarchii.By do niego przystąpić należy znać nie mniej jak 5000 słów chińskich, nie wspominając już o biegłości, czy wręcz doskonałości w mowie i piśmie.Czas trwania testu wynosi 2h20min.

Opłaty egzaminacyjne wynoszą w zależności od poziomu 50,100, 150, 200, 250,300 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.