Facebook Google+ Twitter

Centrum Hewelius w centrum Wrzeszcza

W bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz powstaje nowoczesne wielofunkcyjne Centrum Hewelius. A opodal nowe osiedle mieszkaniowe.

Widok na budowę Centrum z remontowanego peronu SKM. / Fot. Darek Szczecina13,8 mln zł będzie kosztować modernizacja peronu SKM na stacji Gdańsk Wrzeszcz. Realizowana z udziałem unijnej dotacji inwestycja zakończy się już za kilka miesięcy. Prace remontowe obejmują naprawę samego peronu i torowiska, podziemnych przejść na peron, oraz budowę kładek nad torami prowadzących bezpośrednio do budowanego w sąsiedztwie Centrum Hewelius.

Widok na plac budowy. / Fot. Darek SzczecinaCentrum Hewelius będzie największym centrum handlowo-usługowe na terenie Trójmiasta. Inwestycja prowadzona jest na terenie byłego browaru, w części, gdzie jeszcze kilka tygodni temu można było oglądać stawek. Sam zbiornik wodny zostanie odtworzony w podziemiach centrum i będzie pełnić funkcje retencyjną. Budowa zbiornika kosztować będzie 20 mln złotych. Zostanie on oddany miastu w ramach umowy inwestycyjnej.

Wizualizacja Centrum Hewelius. / Fot. materiał prasowyW budowanym Centrum Hewelius znajdzie miejsce galeria handlowa o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych, wielosalowe kino oraz hotel z 136 pokojami. Przy centrum powstanie duży parking. Jednak będzie to rozwiązanie tymczasowe, gdyż znajdzie się on na trasie planowanej dwupasmowej Drogi Czerwonej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju, na handlu się zarabia, na produkcji mniej. Ale produkcje można zawsze gdzieś przeprowadzić, gdzie niewolnicy będą robić za talarze zupy. U nas jeszcze ludzie domagają się za pracę pieniędzy na chleb i masło.
Wystarczy popatrzeć na Francuzów, wyprowadzili produkcję daleko do Azji, gdzie tania siła robocza, więc zyski większe, ale Francuzi nie maja pieniędzy aby te dobra kupować, więc teraz sprawdzają czy nie mają ręki w nocniku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.