Facebook Google+ Twitter

Centrum Integracji Społecznej w Tychach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-07-24 20:35

Centrum Integracji Społecznej w Tychach zaczęło sprzedawać przez internet wyroby osób, które biorą udział w warsztatach krawieckich.

Patchworki z Centrum Integracji Społecznej w Tychach / Fot. Piotr MazurekCentrum Integracji Społecznej w Tychach działa już trzeci miesiąc. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Tychy, Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach i organu założycielskiego jakim jest Fundacja Internationaler Bund Polska powstała instytucja, która wpisuje się doskonale w sieć wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Podstawa prawna działania Centrum Integracji Społecznej Ustawa z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. Nr 122, poz.1143 z późn. zm).

Centrum Integracji Społecznej w Tychach rozpoczęło swoją działalność w dniu 1 kwietnia 2009 r. Jest to placówka prowadzona przez Fundację Internationaler Bund Polska - organizację pożytku publicznego. W ramach CIS prowadzone są zajęcia reintegracji społecznej i zawodowej dla osób długotrwale bezrobotnych. Celem zajęć jest zapobieganie dalszemu wykluczeniu społecznemu osób w nich uczestniczących oraz przede wszystkim pomoc w uzyskaniu kwalifikacji umożliwiających powrót na rynek pracy.

W miesiącu lipcu rozpoczęto sprzedaż wyrobów warsztatów krawieckich przez internet. Na warsztatach krawieckich spotykamy sześć Pań i jednego Pana, którzy biorą udział w warsztatach krawieckich. Zapytani, co potrafią uszyć po zaledwie trzech miesiącach - odpowiadają bez skrępowania - "wszystko" i zaczynają wymieniać rzeczy, które do tej pory uszyli dla zleceniodawców: płócienne torby ekologiczne, małe torby dla dzieci, flagi państwowe, flagi instytucji i organizacji międzynarodowych przy zachowaniu wymogów określających kolorystykę i układ graficzny, zawieszane na ściany torby na zabawki, patchworki, fartuszki kuchenne dla dzieci i dla osób dorosłych, etui na telefony komórkowe, etui na okulary, osłonki przed zabrudzeniem żywnością dla osób obłożnie chorych, chusty pielgrzymkowych, pościele,
zasłony do okien, ubrania robocze i inne według potrzeb. Zleceniodawcami są instytucje, firmy, organizacje pozarządowe z terenu całego kraju.
P.M.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.