Facebook Google+ Twitter

Centrum Integracji Społecznej,,Błekitny Promyk Nadziei" Jędrzejów

Innowacyjne Centrum Integracji Społecznej,,Błękitny Promyk Nadziei" w Jędrzejowie

Innowacyjne Centrum Integracji Społecznej,,Błękitny Promyk NadzieiINNOWACYJNY PROMYK NADZIEI

Powiat Jędrzejowski wzbogacił się ostatnio w bardzo innowacyjne przedsięwzięcie, jakim jest Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei”. Jego siedziba mieści się w budynku Starostwa Powiatowego na trzecim piętrze przy ul. Armii Krajowej 9 w Jędrzejowie.
W dniu 10 czerwca 2013 roku nastąpiło oficjalne otwarcie Centrum. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością następujący goście:
- Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - Pani Barbara Jakacka – Green,
- Pan Mirosław Pawlak, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
- Pan Edmund Kaczmarek, - Starosta Jędrzejowski
- Renata Gwóźdź –Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach
- Pani Ewa Kubas – Samociuk - Przewodnicząca Rady Powiatu Jędrzejowskiego
- Ojciec Bernard - Opactwo Cystersów w Jędrzejowie.

Kierownik Centrum Integracji Społecznej ,,Błękitny Promyk Nadziei ” Dariusz Lisowski na wstępie przywitał wszystkich przybyłych gości honorowych oraz wielu innych przybyłych zaproszonych gości na tą uroczystość.
Otwarcie Centrum rozpoczęto od poświęcenia windy (drugiej w powiecie,
w placówce publicznej całkowity koszt windy to suma 170.000 tyś zł ), która została zamontowana jako środek transportu dla osób niepełnosprawnych, gdyż uczestnikami warsztatów, kursów i zajęć są właśnie osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.
Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei” to innowacyjne przedsięwzięcie na skalę nie tylko powiatu jędrzejowskiego, ale również całego województwa świętokrzyskiego. Powstało ono na wniosek Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego celem jest przywrócenie do życia społeczno – zawodowego czterdziestu pięciu osób niepełnosprawnych z powiatu jędrzejowskiego, w wieku od piętnastu do sześćdziesięciu czterech lat, bezrobotnych, którzy podlegają wykluczeniu społecznemu. Partnerem Projektu jest Powiatowy Urząd Pracy
w Jędrzejowie.
Dzięki Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei” osoby niepełnosprawne z powiatu jędrzejowskiego mają możliwość:
- korzystania ze wsparcia terapeutycznego w czasie trwania projektu,
- pobierania świadczenia integracyjnego refundowanego przez Partnera Powiatowy Urząd Pracy w Jędrzejowie.
- oraz uczestniczenia w wielu ciekawych zajęciach. Należą do nich: hipoterapia, kurs przedsiębiorczości, kurs rozwoju zawodowego oraz metod aktywnego poszukiwania pracy, trening umiejętności interpersonalnych, kurs etyki
w pracy, integracja społeczna, zajęcia informatyczne oraz warsztaty: administracyjno – biurowy, porządkowy i technologia robót wykończeniowych.
Dzięki wszystkim wymienionym kursom, warsztatom i zajęciom, prowadzonym przez Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei”, osoby niepełnosprawne będą miały szansę na podniesienie własnej wartości, powrót do aktywności społeczno–zawodowej, jej rozwój – dający nadzieję na normalne życie w lokalnej społeczności. Po zakończeniu udziału w Projekcie, będą gotowi do podjęcia zatrudnienia.
Pod nazwą „uczestnik warsztatów”: administracyjnych, porządkowych czy też technologicznych, kryją się wyjątkowi ludzie, mający nadzieję na poprawę jakości własnego życia, zwycięską walkę z różnymi słabościami oraz zrozumienie i pomoc. Część swoich talentów ci wyjątkowi ludzie zaprezentowali podczas części artystycznej uroczystości otwarcia Centrum.

Kilkoro uczestników posiada talenty plastyczne i manualne. Wyniki ich prac widoczne są na ścianach i tablicach sal zajęciowych poszczególnych warsztatów. Centrum Integracji Społecznej „Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie to szansa dla tych wyjątkowych ludzi, którzy już dziś planują, że po zakończeniu Projektu i zdobyciu potrzebnych umiejętności, otworzą Spółdzielnię Socjalną, mająca na celu świadczenie usług dla różnych urzędów, firm, zakładów
i przedsiębiorstw-informuje Dariusz Lisowski Kierownik Centrum Integracji w JędrzejowieWybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.