Facebook Google+ Twitter

Centrum Kultury Andromeda – nowa inicjatywa tyszanian

CKA to pomysł młodych mieszkańców Tychów na stworzenie miejskiej strefy kulturalnej. Inicjatorami przedsięwzięcia są Dawid Pierzchała i Agnieszka Łukaszewska.

 / Fot. LogoPod koniec listopada br. zamknięto kultowe kino Andromeda. Powstanie NovegoKina w centrum handlowym City Point przyczyniło się do zakończenia działalności niewielkiego kina studyjnego. Jednak tyszanie przywiązani są do znajdującego się przy Placu Baczyńskiego budynku, od lat kojarzącego się z działalnością kulturalną. Stąd pomysł na utworzenie w miejsce dawnego kina Centrum Kultury Andromeda. Miałyby odbywać się tam wystawy, pokazy mody, koncerty, warsztaty artystyczne, przeglądy filmów. Ciekawym pomysłem jest też chęć udostępniania miejsca na próby zespołom muzycznym oraz pokaz slajdów wypraw wysokogórskich. W budynku znajdować się będzie także lokal gastronomiczny, z którego dochód będzie przeznaczony na utrzymanie Centrum oraz organizowanie imprez charytatywnych.

Każdy mieszkaniec może zgłaszać propozycje, co jeszcze chciałby tam zorganizować. Sugestie można przesyłać na adres e-mail: ckandromeda@gmail.

W pobliżu Andromedy od lat funkcjonuje Teatr Mały i Miejskie Centrum Kultury. Powstanie CKA pozwoli stworzyć w tym rejonie miejską strefę kulturalną, będącą - jak twierdzą pomysłodawcy - opozycją dla skupiska pubów i restauracji w okolicach hotelu Tychy.

Projektowi sprzyja renowacja placu Baczyńskiego, przy którym znajduje się budynek Andromedy. Stylizacja na stary rynek podkreśli kulturalny charakter przedsięwzięcia.

Na CKA można zagłosować na stronie internetowej www.noltychy.pl/cka.php.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.