Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10005 miejsce

Centrum Nauki Kopernik. Nowa ekspozycja i planetarium

Jeszcze przez cztery dni można się zarejestrować na otwarcie wystawy RE: Generacja! W czerwcu będziemy mogli obejrzeć nową, wyczekiwaną atrakcję - planetarium.

 / Fot. Daniel Williams  Creative Commons Genérica de Atribución/Compartir-Igual 2.0  http://es.wikipedia.org/wiki/Archivo:Reactable_Multitouch.jpg3 marca w Centrum Nauki Kopernik zostanie otwarta nowa wystawa, w skład której wejdzie osiemdziesiąt nowych, interaktywnych eksponatów z dziedziny psychologii, futurologii, socjologii, antropologii, ekologii, mediów, polityki, kultury masowej i nowoczesnych technologii.Na początek przewidziane jest spotkanie z profesorem Warwickiem (więcej poniżej) na temat cybernetyki oraz performance grupy „Łuhuu!”, operującej mocnym wizualnym przekazem, poruszającej tematykę komunikacji, mediów i interakcji z widzem.

Między godz. 20 a 24 rozpocznie się impreza klubowa, którą poprowadzi DJ Carlos Lopez Campmany z hiszpańskiej Grupy Reactable. Zapowiadane są tańce, granie i możliwość tworzenia własnej muzyki.

Formularz rejestracji na otwarcie wystawy

W styczniu w galerii RE: Generacja został zainstalowany ostatni eksponat artystyczny - języki ognia Paula de Marinisa z USA.

Czy cyborgi staną się nowym, lepszym gatunkiem ludzkim?

 / Fot. Robert Scoble  Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0  http://search.creativecommons.org/?q=kevin+warwick&sourceid=Mozilla-searchWystawę pomoże otworzyć Kevin Warwick, Brytyjczyk, naukowiec i profesor cybernetyki na Uniwersytecie w Reading. Jego dziedziną jest robotyka, cybernetyka, sztuczna inteligencja, bioetyka; najbardziej znany jest z badań o połączeniu ludzkiego mózgu z komputerem. Jest uznawany za jednego z dwunastu najbardziej wpływowych naukowców na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Temat bardzo ciekawy .Przyszłość i technika budziła i budzi ciekawość u wszystkich.Kosmos ,sztuczny człowiek oraz coraz nowocześniejsza technika w świecie jest dla rodzaju ludzkiego wielkim pytaniem dokąd zmierzamy i co będzie dalej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fascynujące, zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.