Facebook Google+ Twitter

Centrum Nauki Kopernik otwarte. Na inaugurację Wielki Wybuch

Kilka tysięcy osób przyszło w piątkowy wieczór na Powiśle podziwiać Wielki Wybuch - przygotowywane od miesięcy widowisko na otwarcie Centrum Nauki Kopernik. Oficjalne otwarcie odbyło się w obecności premiera Donalda Tuska, prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i pomysłodawcy Centrum - prof. Łukasza Turskiego. A potem publiczność zobaczyła Wielki Wybuch, który niestety chwilami przypominał tylko fajerwerk.

 / Fot. Tomasz Hens W24.plMultimedialny spektakl o początkach Wszechświata wyreżyserowali: Peter Greenaway i Saskia Boddeke. Głośno o nim było od wielu tygodni. Pokaz, w którym uczestniczy 250 tancerzy, jest w części pierwszej opowieścią o powstaniu Wszechświata, opartą na mitycznych historiach, a w części drugiej kalejdoskopem naukowców i myślicieli, którzy tworzyli historię nauki.
w24 / Fot. w24
- Było pozytywnie, ale spodziewaliśmy się czegoś innego – mówiła Marta, młoda mieszkanka Warszawy. Przyszła na otwarcie z chłopakiem Marcinem i przyjaciółką Małgorzatą. – Błędem było przekazywanie tak wiele tekstu po angielsku – wtóruje jej Marcin. – Tekst powinien być wyłącznie po polsku.

Tę opinię potwierdzali inni widzowie. Pani Monika z synem Marcinem samym pokazem była zachwycona. – Dzieciom bardzo się podobało. Muzyka była genialna. Naprawdę warto było tu przyjść. Szkoda tylko, że w za często brzmiał język angielsku. Dzieci niewiele rozumiały.

 / Fot. Tomasz Hens W24.plNowocześnie, barwnie, bardzo atrakcyjnie – takie opinie przeważały wśród warszawiaków zebranych w piątkowy wieczór przed Centrum Nauki Kopernik. Jednak „wielkiego wybuchu” nie było. Zamieszanie medialne i zapowiedzi Centrum pozwalały oczekiwać na więcej atrakcji, a skończyło się na fajerwerkach... – I to niewielkich – mówi pani Małgorzata. – Próby mieli od trzech dni, więc pewnie tylko tyle im zostało...

Po pokazie publiczność mogła po raz pierwszy już oficjalnie zwiedzać ekspozycję Centrum.

 / Fot. Tomasz Hens W24.plZOBACZ ZDJĘCIA: Centrum Nauki Kopernik - ale Kopernik była kobietą...

ZOBACZ ZDJĘCIA: Centrum Nauki Kopernik dla dużych i małych

Wiadomości24.pl także uczestniczyły w otwarciu Centrum Nauki Kopernik. Dziś tylko krótki opis wydarzeń, a w sobotę szersza relacja!

 / Fot. Tomasz Hens W24.pl / Fot. Tomasz Hens W24.pl

Czytaj też:
Centrum Nauki Kopernik im. Lecha Kaczyńskiego?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.