Facebook Google+ Twitter

Centrum Nauki Kopernik: Passini i jego "Przemiany" na Wiśle

W sobotę rozpoczyna się festiwal "Przemiany" organizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jednym z najciekawszych wydarzeń może być spektakl Pawła Passiniego "Port Miron", którego część rozegra się na barce pływającej po Wiśle.

"Przemiany" to dziesięć wydarzeń, które będą odbywać się przez 9 pierwszych dni września (niektóre nawet codziennie).

Budowa sceny "Portu Miron". / Fot. Bartosz WarzechaW sobotę wieczorem reżyser teatralny Paweł Passini przygotowuje dla widzów opowieść o Warszawie oczami Mirona Białoszewskiego. Scenę będzie stanowić platforma unosząca się na wodzie, która odwzoruje mieszkanie poety z ul. Lizbońskiej. Czterech aktorów (wśród nich Bartłomiej Topa) wcieli się w różne oblicza dramatopisarza. Wszystkiemu będzie towarzyszyć muzyka i śpiew wykonywane na żywo. Jednak nad Wisłą rozegra się tylko jedna część spektaklu. Druga to interaktywne instalacje w podziemiach Centrum Nauki Kopernik. Będzie można tam przemieszczać słowa obecne w wierszach Mirona Białoszewskiego i układać w zupełnie nowe kompozycje. W tle popłyną dźwięki i pokażą się trówymiarowe krajobrazy stolicy, w które także uda się wniknąć.

W ramach festiwalu zobaczymy również identi_TY - przegląd krótkometrażowych filmów animowanych realizowanych w Polsce, które podejmują temat tożsamości. Zobaczymy tam m.in. produkcję Tomasza Bagińskiego (nominowanego do Oscara za "Katedrę") czy filmy, do których ścieżkę dźwiękową skomponowali m.in. Leszek Możdżer i Maria Peszek.

Festiwal "Przemiany". / Fot. Bartosz WarzechaCodziennie przez czas trwania festiwalu wokół Centrum Nauki Kopernik będzie można coś zjeść, pograć w gry planszowe i plenerowe czy poleżeć na leżaku i po prostu się zaczytać. A wieczorami na dachu Planetarium Niebo Kopernika warto posłuchać setów didżejskich w najlepszym stylu.

W niedzielę, 2 września, odbędzie się pokaz siedzisk inspirowanych sztuką origami, które mógł zaprojektować i nadesłać organizatorom każdy.

6x6 to możliwość odwiedzenia zakładów rzemieślniczych na Powiślu, które na potrzeby "Przemian" staną się minigaleriami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.