Facebook Google+ Twitter

Centrum Nauki Kopernik świętuje pierwsze urodziny

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie już w sobotę 5 listopada będzie obchodzić pierwsze urodziny. Na zwiedzających będzie czekał tort oraz wiele innych atrakcji.

Kto zajmuje się tego typu eksponatami? Przekonasz się podczas pierwszych urodzin Centrum Nauki Kopernik / Fot. Tomasz HensPrzez rok działalności Centrum Nauki Kopernik odnotowało ponad milion wizyt - informuje w piątek 4 listopada "Gazeta Wyborcza". Niektórzy wracają do CNK regularnie, zafascynowani możliwościami tego nietypowego obiektu. Po roku wszystkie osoby zaangażowane w powstanie tego projektu mogą mówić o sukcesie - z badań wynika, że aż 97,5 procent zwiedzających jest zadowolonych, a 99,5 procent powiedziało, że centrum nauki pomaga w samodzielnym poznawaniu świata.

Inspiracją do budowy CNK było ogromne zainteresowanie mieszkańców m.in. Warszawy i Krakowa, Festiwalami Nauki oraz Piknikami Naukowymi. Twórcy tego przedsięwzięcia przez lata pukali do drzwi wszystkich partii politycznych w Sejmie oraz do przedstawicieli samorządu. Nikt z polityków nie był do końca przekonany, czy plan stworzenia tego typu obiektu jest dobry.
Czas pokazał, że przeniesienie wszystkich eksperymentów pod dach Centrum Nauki to był dobry pomysł. Ludzie z branży bardzo wysoko ocenili centrum nauki. Ich uwagę zwróciło niezwykłe połączenie nauk ścisłych z humanistycznymi oraz fantastyczna lokalizacja nad Wisłą. Sukcesem CNK jest także to, że przyciąga osoby w każdym wieku, mieszkańców miast i wsi, wykonujących najróżniejsze zawody.

Zobacz jak było przed rokiem podczas otwarcia Centrum Nauki "Kopernik"


Centrum Nauki podzielone jest na sześć zasadniczych galerii: "Korzenie cywilizacji", "Bzzz", "Człowiek i Środowisko", "Strefa światła", "Świat w ruchu", "Re: Generacja". Kiedy dorośli zwiedzają np. galerię "Strefa światła", dzieci w tym czasie doskonale bawią i uczą się w galerii skierowanej do nich pt. "Bzzz".
To pokazuje uniwersalność CNK.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.