Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10937 miejsce

Centrum Odnawialnych Źródeł Energii SIMP w Zamku w Rydzynie

Powstało Centrum Odnawialnych Źródeł Energii SIMP w Zamku w Rydzynie. Oficjalna inauguracja miała miejsce 17 września 2013 roku, a już w najbliższym czasie Centrum organizuje szereg szkoleń z zakresu OZE.

Zamek w Rydzynie efektywnie wykorzystuje technologie solarne / Fot. cozesimp.com.plZachodzące obecnie zmiany prawne w zakresie zarządzania energią elektryczną oraz posiadany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich potencjał techniczny, doświadczenie i jego współpraca z firmami działającymi na rynku inwestycyjnym OZE były powodem powołania przez Stowarzyszenie organizacji, której celem będzie szkolenie osób fizycznych i instytucji w zakresie pozyskiwania kompleksowej wiedzy w tematyce Odnawialnych Źródeł Energii. Temat jest bardzo ważny, ponieważ zgodnie z zarządzeniami Unii Europejskiej do 2020 r. Polska musi 15% energii pozyskiwać ze źródeł odnawialnych, a obecnie pozyskuje niecałe 5%.

Centrum Odnawialnych Źródeł Energii SIMP w Zamku w Rydzynie / Fot. regionwielkopolska.plCentrum Odnawialnych Źródeł Energii oficjalnie zainaugurowało swoją działalność 17 września 2013 roku podczas konferencji "Energia odnawialna – zmiany w zakresie prawnym i inwestycyjnym na lata 2014-2020" w Zamku w Rydzynie, podczas której omówiono temat rynku OZE w Europie i w Polsce, przedstawiono analizę opłacalności inwestycji na przykładzie wybranych technologii OZE i zaprezentowano urządzenia służące do produkcji „zielonej energii”.

Centrum Odnawialnych Źródeł Energii SIMP w Zamku w Rydzynie / Fot. cozesimp.com.plSiedziba Centrum, XVII-wieczny Zamek w miejscowości Rydzyna w Wielkopolsce, od 11 lat efektywnie wykorzystuje technologie solarne w ramach systemu grzewczego. Dawniej w Zamku zainstalowana była elektryczna turbina wiatrowa. Wielokrotne modernizacje obiektu w ramach prac termomodernizacyjnych spowodowały, że tak trudny technicznie obiekt stał się miejscem, w którym nowoczesne technologie spełniły całkowicie swoją funkcję. Obecne prace nad uruchomieniem systemów fotowoltaicznych sprawią, iż poza energią cieplną możliwe będzie również korzystanie z energii elektrycznej uzyskiwanej z energii słonecznej.

COŹE w planach ma już wiele projektów. Kilka razy w miesiącu Centrum zamierza organizować spotkania, szkolenia, kursy lub konferencje poświęcone odnawialnym źródłom energii. Ich uczestnicy będą mogli zapoznać z bieżącymi regulacjami prawnymi, poznać technologie odnawialnych źródeł energii oraz zobaczyć na własne oczy i sprawdzić zasadę działania tych technologii i urządzeń.

Centrum Odnawialnych Źródeł Energii SIMP w najbliższym czasie organizuje szkolenia:
● Techniki wiatrowe – 4-5.11.2013 r.
● Techniki fotowoltaiczne – 6-7.11.2013 r.
● Kurs audytorów energetycznych – 12-15.11.2013 r.
● Blok ciepłowniczy -19-21.11.2013 r.
- pompy ciepła
- instalacje solarne

 / Fot. luxurygods.plZaproszenie na szkolenia dotyczące otrzymał Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw będący silnie zaangażowany w działalność sprzyjającą rozwojowi OZE, a którego Prezes Bogdan Węgrzynek jest ekspertem w zakresie OZE.

Poszczególne szkolenia pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresów technologii Odnawialnych Źródeł Energii, doboru rozwiązań do konkretnej inwestycji, sposobów montażu, przyłączenia do sieci, dokonania pomiarów i odbioru instalacji, źródeł finansowania inwestycji, przygotowania wymaganych formalności, analizy opłacalności inwestycji.

Programy wszystkich z nich obejmują wizytację działającej instalacji z możliwością np. wjazdu na gondolę wiatraka. Każde szkolenie zakończone będzie Certyfikatem wydanym przez COZE SIMP w Zamku w Rydzynie.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.