Facebook Google+ Twitter

Centrum Onkologii szykuje masowe zwolnienia. Pracę straci 300 osób

Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie szykuje masowe zwolnienia. W pierwszej kolejności pracę ma stracić 300 osób. Będą to głównie pracownicy administracji. Taką informację TVN Warszawa przekazał wiceminister zdrowia Andrzej Włodarczyk.

Ostatnio pracownicy Centrum Onkologii wdali się w spór zbiorowy ze swoim pracodawcą. Domagali się zmian w placówce i podwyżek. Ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii odwołany został prof. Maciej Krzakowski, a nowym dyrektorem został prof. Krzysztof Warzocha.

Włodarczyk zapewnia jednak, że cięcia ominą tzw. biały personel. A ta redukcja etatów administracyjnych ma związek z przygotowaniem do przekształcenia Centrum Onkologii w Narodowe Centrum Nowotworów.

"Mamy projekt zmian, który zakłada powstanie Narodowego Centrum Onkologii wzorowanego na amerykańskim Centrum Raka. Szczegóły zostaną przedstawione zespołowi do spraw restrukturyzacji" - mówi wiceminister zdrowia.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Pracownik
  • Pracownik
  • 11.12.2011 14:40

Nastepny oszolom wojskowy przyjety do pracy

Komentarz został ukrytyrozwiń
pacownik
  • pacownik
  • 01.11.2011 18:49

jeden wielki balagan tylko ze czemu gani sie za to tych pracujacych za grosze, zwalniajac,a to jedna wielka dyskryminacjia

Komentarz został ukrytyrozwiń
inny pracownik
  • inny pracownik
  • 29.10.2011 21:29

Może niech nowy dyrektor zacznie od zwolnienia emerytów ! Jaka to polityka oszczędnościowa likwidacja kuchni i katering dla około 1000 pacjentów? Teraz stawka żywieniowa dla 1 pacjenta to około 7 zł tyle w kateringu kosztuje 1 posiłek a personel pracujący po 12 godzin? likwidacja kuchni to likwidacja stołówki. firmy zewnętrzne są o wiele droższe, dział techniczny to też administracja, ciągle łata rozpadające się Centrum Onkologii, czy nowy Dyrektor będzie organizował przetargi na 5 płytek glazury i pomalowanie 2m ściany które zalała woda z dziurawego dachu? Wszyscy jesteśmy nie potrzebni !!! A po co były kupowane nowe łóżka, komputery i meble, ile pieniędzy na to wydano? Stare dobre były niszczone specjalnie i wywalane do kontenerów, To jest polityka oszczędzania !!! A nagrody WYSOKIE przyznano po ustaleniu ich z Ministerstwem . Teraz Ministerstwo szuka oszczędnośći ?! To ono i ich polityka doprowadziła ten SZPITAL do ruiny!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie biały personel
  • nie biały personel
  • 28.10.2011 07:53

Tylko że ty pracowniku zarabiasz 4 razy więcej niż ci NIE w fartuchach. Was można by zwolnic około 80 osób i na to samo by wyszło. A tak 300 rodzin a nie 80 zostanie bez pracy. Ale kogo to obchodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pracownik
  • pracownik
  • 26.10.2011 20:58

Wielka szkoda,ze dopiero teraz zauwazono przeludnienie w sferze administracji-przetrzepać pokoje biurowe na Roetgena5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.