Facebook Google+ Twitter

Centrum Projektów Informatycznych pod lupą CBA

Kontrola w Centrum Projektów Informatycznych byłego MSWiA, którą prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne, przynosi zaskakujące rezultaty. Dokonano kilku zatrzymań. Śledztwo dotyczy przetargów.

 / Fot. Logo CBA/materiały dla mediówDzisiejsza prasa, w tym Gazeta.pl, donoszą o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy CBA co najmniej siedmiu osób, które są podejrzane o korupcję. Zarzuty dotyczą przetargów, związanych z informatyzacją resortu.

Według rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego, kontrola w Centrum Projektów Informatycznych może potrwać nawet trzy miesiące, z uwagi na możliwość zaistnienia przestępstwa na o wiele większą skalę, aniżeli wskazują na to obecne ustalenia. Wymowny staje się apel jaki wystosowała prokuratura i CBA do osób, mających jakiekolwiek informacje w kwestii łapówkarstwa w CPI.

Z oświadczenia rzecznika Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniewa Jaskólskiego wynika, że liczba przedstawionych zarzutów może wzrosnąć.

Byłe Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zostało podzielone na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

xawery.romer
  • xawery.romer
  • 05.12.2011 22:06

A także setkom milionów wydanym przez MSZ między innymi na gadżety, bajery , "inteligentne budynki" i inwigilację pracowników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepiej niech CBA przyjrzy się dotacjom z PFRON na niektóre organizacje "pozarządowe".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.