Facebook Google+ Twitter

Centrum rozrywki?

Powiadają, że nie powinno się budować centrów rozrywki na cmentarzach.

 / Fot. Katarzyna FiodorTen kawałek zabytkowego muru z cegieł, który widać na fotografii, to pozostałości budynku pamiętającego czasy carskie. Jego budowę zakończono w 1903 roku. Najpierw było tam carskie więzienie, potem więzienie za czasów okupacji niemieckiej, zakład karny, a następnie areszt śledczy. "W latach 1946-1949 w więzieniu wykonano co najmniej siedem wyroków śmierci. Wg relacji, wyroki wykonywano w piwnicach, które w późniejszych latach zasypano. Do dziś nie udało się ustalić gdzie pogrzebano ofiary" - podaje portal Dawna Suwalszczyzna.

Wczoraj otworzono w mieście Centrum Plaza.

Robotnicy pracujący przy budowie opowiadają, że podczas prac natknięto się na studnię. Gdy wrzucono do niej kamień nie słychać było uderzenia o dno. Studnię kazano zamurować. Przy budowie centrum zginęło czworo ludzi.

Główny wykonawca zapewnia, że konstrukcja spełnia wszystkie normy i na pewno jest bezpieczna. Plaza Suwałki, 3-kondygnacyjny budynek, 3 sale kinowe i centrum rozrywki powstało w niespełna 14 miesięcy.

W międzyczasie mieliśmy 30 stopniowe mrozy. Prace przerwano na krótko, gdy zerwało się rusztowanie i zginęli pracownicy. Niektórzy z suwalczan mówią: Przodem puścimy Litwinów. Jeśli budynek się nie zawali, zajrzymy tam na Boże Narodzenie. Wczoraj na otwarciu były tłumy.
Zachwycona pani w niebieskim sweterku uśmiecha się szeroko do kamery: - Dotychczas ubrania znanych marek mogłam kupić w Białymstoku czy Olsztynie. Oglądam lokalne wiadomości, przeglądam gazety i gryzę zielone jabłko. Kwaśno mi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Wojciechu, a kysz! Oby nie wymówić tego w zła porę.We wtorek moje dziecko idzie tam do kina.

Panie Mariuszu, dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za udany debiut i na zachętę 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko patrzeć jak poltergeist ruszy do ataku....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.