Facebook Google+ Twitter

CENTRUM STWORZONE DLA ZDROWIA. TU ZACZYNA SIĘ ZDROWIE.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-21 17:32

Już 23 sierpnia w sercu Warszawy zostanie otwarty nowoczesny obiekt. Wewnątrz znajdzie się technologia XXI wieku, pozwalająca poszerzyć wiedzę o zdrowiu. Umożliwi ona także każdemu odwiedzającemu poznanie aktualnego stanu swojego organizmu.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzacji wiedzy o zdrowiu, który na 400 m2 połączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Każdy, kto je odwiedzi będzie mógł sprawdzić swoje podstawowe parametry medyczne. Nowoczesna technologia kinetyczna pozwoli w wygodny i ciekawy sposób oszacować 50 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia. Będzie można poznać m.in. stopień zmineralizowania kości, zawartość wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Dzięki interaktywnym powierzchniom dotykowym odwiedzający przyjrzą się budowie i funkcjonowaniu ludzkiego organizmu, a księga wiedzy pozwoli zapoznać się z tajnikami jego ciała. W Centrum można także liczyć na inspiracje i wskazówki, dotyczące nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie – traktuje ono bowiem zdrowie szerzej niż tylko jako brak choroby.

Centrum Stworzone dla Zdrowia powstało, aby zainspirować Polaków do głębszej refleksji nad własnym zdrowiem oraz nad tym, jak do niego podchodzimy. Zostało stworzone z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać stan swojego organizmu i również o tych, dla których zdrowie nie było dotąd poważnym przedmiotem zainteresowania.

Centrum Stworzone dla Zdrowia jest najnowszym projektem USP Zdrowie. Ma skłonić do refleksji na temat Zdrowia i zainspirować do zdrowszego życia. W Polsce zachodzą teraz ciekawe zmiany. Coraz częściej myślimy o poprawie jakości swojego życia. – komentuje Katarzyna Kuśmierz, Prezes USP Zdrowie. To dobry moment, aby spojrzeć na Zdrowie z nowej perspektywy. Dla nas nie jest ono wyłącznie brakiem dolegliwości. W naszym rozumieniu Zdrowie dotyczy bardzo wielu dziedzin życia. To właściwa dieta, aktywność fizyczna, zdrowe nawyki, ale także satysfakcja z życia, równowaga, relacje z bliskimi, troska o siebie i otaczający nas świat. Chcielibyśmy, aby za kilka lat Zdrowie oznaczało radość płynącą z każdej chwili życia. – dodaje Katarzyna Kuśmierz.

Otwarcie Centrum Stworzone dla Zdrowia odbędzie się 23 sierpnia na warszawskim Placu Defilad o godzinie 19:00. Gośćmi specjalnymi będą Robert Korzeniowski i Marika. Od 24 sierpnia Centrum będzie można odwiedzać bezpłatnie do końca października w Warszawie, codziennie od 10.00 do 20.00, a przez kolejne 3 lata w największych miastach Polski. Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia 23 sierpnia!

Program otwarcia:

19:00 - 20:30 – Aktywności sportowe prowadzone przez Roberta Korzeniowskiego
20:30 Kulminacja – Tu zaczyna się Zdrowie
20:35 Koncert gwiazdy – Marika z zespołem
(Aleksandra Lisowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.