Facebook Google+ Twitter

Centrum szkolenia jednostek specjalnych powstanie na Bielanach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-11-26 10:18

Do 2012 roku w miejscu klubu strzeleckiego powstanie ośrodek, w którym szkolić będą się snajperzy, agenci specjalni, ratownicy medyczni i wojskowi. Bedą symulacje wypadków, katastrof, tereny do ćwiczeń ratowniczych i strzelnice.

 / Fot. materiały promocyjneNie zabraknie również sal wykładowych, treningowych i konferencyjnych. Na zewnątrz pojawi się plac do symulacji działań w sytuacji kryzysowej - będą strzały, wybuchy i symulacje katastrof kolejowych. W projekcie przewidziano również miejsce na część hotelową, która usytuowana zostanie na górnych kondygnacjach budynku. Centrum Szkoleniowe Strzelectwa, Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego zastąpi strzelnicę przy ulicy Marymonckiej.

Z projektu powinny cieszyć się nie tylko służby specjalne. Dzięki ćwiczeniom na zewnątrz budynku, ludzie będą mogli obserwować działania szkoleniowe jednostek specjalnych, przy okazji ucząc się zachowania w sytuacjach kryzysowych, np. w czasie akcji ratunkowej. Jak podaje TVN Warszawa w nowym centrum organizowane będą również kursy strzeleckie i ratownicze.

Michał Maryniak, prezes Związkowego Klubu Strzeleckiego, zapowiedział, że prace rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Budowa ośrodka zakończyć ma się jeszcze przed Euro 2012. Koszt inwestycji może wynieść 30 milionów złotych. Część środków na budowę Centrum Szkoleniowego pochodzić ma z funduszy unijnych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KC
  • KC
  • 26.11.2010 11:21

a wiadomo kto to rysuje i projektuje???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.