Facebook Google+ Twitter

Centrum Wysiedlonych Obywateli II RP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-06 07:36

Senator PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk chce zbudować Centrum Wysiedlonych Obywateli II RP pokazujące martyrologię Polaków ze Wschodu i Zachodu - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Inaczej świat będzie znał tylko historię o biednych Niemcach" - mówi Arciszewska-Mielewczyk dziennikowi.
Jej zdaniem najlepszym miejscem do postawienia Centrum byłaby Gdynia. "To było pierwsze polskie miasto, gdzie Niemcy dokonali wypędzeń. 100 tysięcy gdynian wywieziono bydlęcymi wagonami zaraz po wybuchu wojny" - mówi senator.

Arciszewska-Mielewczyk jest prezesem Powiernictwa Polskiego - odpowiedzi na niemieckie Powiernictwo Polskie, które domagało się zwrotu poniemieckich nieruchomości byłym właścicielom.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek mówi "Gazecie Wyborczej", że Gdynia byłaby na pewno dobrym miejscem na takie Centrum, ale nie jedynym w Polsce . "To na razie idea, jeśli powstanie realny projekt, trzeba będzie się zastanowić, co chcemy pokazać i jakie miejsce będzie do tego najlepsze" - dodaje Szczurek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 14.03.2009 17:17

Po co budować jakieś centra no chyba że tylko dla PR tych co są przy korycie czy nie prościej wycenić i zażądać odszkodowań wojennych? Protezy są dobre jak się nóg nie ma ale jak można je ratować nie ma sensu obcinać i zakładać protez.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.