Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17923 miejsce

Centrum Zdrowia Dziecka: Pielęgniarki nadal strajkują

Chciałam przeprosić wszystkich, którzy będą mieć utrudnienia w leczeniu dzieci, ale członkowie ZZPiP podjęli decyzję: "ponieważ nie dogadaliśmy się z dyrekcją CZD, strajk trwa" - poinformowała dzisiaj przewodnicząca Magdalena Nasiłowska.

 / Fot. Jerzy Kirzyński„- W sprawie pielęgniarek trzeba bić na alarm - przede wszystkim dlatego, że dojrzewamy do konstatacji, że jest  / Fot. Jerzy Kirzyńskiich za mało, a będzie coraz mniej. To z kolei zagrozi bytowi systemu ochrony zdrowia. Nie ma dobrej opieki nad pacjentem bez szeregu profesjonalistów, w tym pielęgniarek. Nawet bardzo wysoko wykwalifikowani lekarze nie są w stanie zapewnić powrotu do zdrowia pacjenta bez wsparcia właśnie takich osób jak pielęgniarki” - tak jeszcze niedawno mówił Konstanty Radziwiłł, obecny minister Zdrowia.

- O ile można mówić o wzroście wynagrodzeń wśród lekarzy, to wśród pielęgniarek ten wzrost jest niedostrzegalny. Proszę  / Fot. Jerzy Kirzyńskizwrócić uwagę, że w ostatnich latach zmienił się status pielęgniarek - w przeszłości były to głównie panie, które kończyły szkołę medyczną, a dziś są to osoby wykształcone, po uniwersytetach. Kompetencje, wiedza i ambicja. Wynagrodzenie musi być adekwatne - a nie jest – to też jego wypowiedź wPolityce.pl 22 IV 2015 r. „Jeśli rządzący nie zmienią polityki ws. ochrony zdrowia, grozi nam katastrofa”.

- "A ja zawsze sympatyzowałem z pielęgniarkami, ale mam tu informacje z Ministerstwa Zdrowia, że średnia zarobków pielęgniarek to jest 4 tysiące, są też zarobki powyżej 6 tysięcy. Czy to jest kwota, która powinna być powodem, by odchodzić od łóżek pacjentów? Prosiłbym, abyśmy nie robili z tego politycznej gry": wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki 29 V 2016 r.

- „Minister Zdrowia nie może być arbitrem w sporze pielęgniarek z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka w sytuacji, gdy ma przystawiony pistolet do skroni” - stwierdził w rozmowie z RMF FM sekretarz stanu w resorcie zdrowia, Jarosław Pinkas.

Zdaniem OZZPiP "spór jaki rozgorzał w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ma jednak częściowo inne podłoże. Dotyczy on w głównej mierze warunków pracy tj. chronicznego niedoboru liczby pielęgniarek i położnych uniemożliwiający właściwe i bezpieczne wykonywanie zawodu, a także sprawowanie właściwej opieki nad szczególnym pacjentem, jakim jest dziecko.

Jednocześnie prosimy Rodziców pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie o wyrozumiałość i poparcie dla akcji podejmowanych przez nasze Koleżanki, a dotyczący przede wszystkim warunków pracy, które mają szczególne znaczenie w opiece nad dzieckiem" - apeluje OZZPiP.


 / Fot. Jerzy Kirzyński"Pielęgniarki i położne z Wielkopolski - napisały w Liście poparcia - pragną wyrazić swoje poparcie dla strajku pielęgniarek zatrudnionych w CZD. Uważamy Wasze działania za bardzo potrzebne, służą całemu środowisku pielęgniarskiemu. Swoją postawą demaskujecie jawną dyskryminację zawodu pielęgniarki/położnej w kontekście innej medycznej grupy zawodowej. Trwała tendencja spadkowa liczby pracujących pielęgniarek i położnych, brak zastępowalności pokoleniowej naszej grupy zawodowej zagraża bezpieczeństwu pacjentów i sprawowaniu należytej opieki.

Wielkopolskie pielęgniarki i położne zdecydowanie oświadczają, że rzeczywistym zagrożeniem bezpieczeństwa pacjentów jest patologiczna sytuacja w opiece zdrowotnej, lekceważenie przez Ministra Zdrowia ciężkiej pracy pielęgniarek, ich wiedzy, wykształcenia i umiejętności zawodowych, niedocenianie zaangażowania i cierpliwości personelu pielęgniarskiego.

Mówimy NIE dla oszczędności kosztem pacjentów i pielęgniarek!

Wyrażamy całkowite poparcie dla postulatów STRAJKUJĄCYCH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH w Centrum Zdrowia Dziecka".

 / Fot. Jerzy Kirzyński„Minister Zdrowia pozostaje w gotowości do dalszego wspólnego rozwiązywania problemów polskiego systemu służby zdrowia i liczy na konstruktywny dialog z wszystkimi jego uczestnikami podkreślając, że rozmowy nie mogą odbywać się w atmosferze strajku, którego zakładnikami stają się pacjenci. Szczególny sprzeciw Ministra Zdrowia budzi wykorzystywanie ciężko chorych dzieci do wywierania nacisku, i to w finansowym kontekście” - fragment Komunikatu MZ z 28 maja br.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mowa...będą strajkowały pewnie do skutku bo nikt nie chcę byc wyzyskiwany i pracowac ponad miarę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.