Facebook Google+ Twitter

Ceny biletów wzrosną o 100 procent

Podwyżka cen biletów jest nieunikniona, dojdzie do niej najpóźniej w 2012 r. Zdrożeją zarówno bilety podmiejskie, jak i jednorazowe.

Kasownik - zdjęcie ilustracyjne / Fot. will, creative commons 2.5Obecnie normalny bilet kosztuje 2,80 zł. Podwyżka zakłada wzrost ceny biletu jednorazowego o złotówkę. W 2012 r. przejazd może kosztować nas 3,60 zł, a w 2013 r. - 4,60. Za 20-minutowy zapłacimy 3 zł. Dobowy
(obecnie 9 zł) może kosztować 12 zł. (za dwa lata już 15 zł.). Gorzej wygląda sytuacja z biletem 30-dniowym - 78 zł kosztuje obecnie, 88 zł to cena, na którą należy się niebawem przygotować, zaś 110 zł zapowiada się na rok 2013. Seniorzy też nie będą zadowoleni - koszty wzrosną z 40 zł na 50, a następnie 62 zł.

KZK GOP zapewnia, że drastycznych zmian nie będzie - ceny wzrosną jedynie, tak jak w ubiegłych latach, o 5 proc. W planach ZTM jest usunięcie mało popularnych biletów: międzyszczytowych, 90-minutowych, tygodniowych, 14-dniowych, 30-dniowych na jedną linię. Najwięcej sprzedaje się biletów jednorazowych (ok. 2 mln) i 3,8 mln okresowych (przede wszystkim 20-minutowych).

ZTM zmieni rozkład wszystkich warszawskich linii

Wbrew pozorom warszawiacy płacą za bilety mniej, niż mieszkańcy innych dużych miast. Bilet 30-dniowy kosztuje w Warszawie 78 zł, w Poznaniu 81 zł, Lublinie 84 zł, a w Gdyni 86 zł.
Jacek Wojciechowicz - wiceprezydent Warszawy, twierdzi, że bilety muszą być droższe, bo koszty utrzymania autobusów, tramwajów, metra rosną. Warszawiacy pokrywają tylko 30 proc. utrzymania komunikacji, a pieniądze na budowę i remont trzeba przecież skądś brać.
Natomiast Robert Chwiałkowski z Stowarzyszenia Integracji Stołecznej Komunikacji, uważa że ten pomysł jest zły. Jak mówi dla Rzeczpospolitej "Ratusz nie wykorzystał wszystkich metod zwiększenia przychodów zwiększenia przychodów dla komunikacji. Wystarczy uszczelnić system kontroli biletów i kwitków parkingowych. Wyeliminować dublowanie się autobusów z metrem i tramwajami, przestawić system sterowania ruchem na priorytet dla tramwajów oraz karać za jadę buspasami”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

wkurzony
 • wkurzony
 • 08.08.2011 20:32

No tak, nie dość że uczniowie wydają dużo kasy na książki, to jeszcze będą musieli wydać kupę kasy na kartę miejską. Ten kraj dąży do samozagłady. Ludzie zamiast jeździć ztmem, będą jeździć samochodami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rysz.buwa
 • rysz.buwa
 • 27.07.2011 18:43

biedni warszawiacy nareszcie poznają prawo dobrobytu

Komentarz został ukrytyrozwiń
robertcb
 • robertcb
 • 08.05.2011 18:26

To jest właśnie antypromocja transportu publicznego w wydaniu warszawskim,
i niestety promocja samochodu. - wszak opłaty parkingowe pozostaną bez zmian :(

Podwyżka cen biletów (w przypadku niektórych biletów nawet o 50%!)

Czy ci kretyni nie zdają sobie sprawy że droższe bilety ZTM = więcej ludzi
zdecyduje się na samochód = doszczętne już zakorkowanie miasta i całkowity brak
miejsc do parkowania?

Jako antidotum na złodziejski wyzysk - proponuję jazdę na gapę lub rower - w obu tych przypadkach nie dokładamy złodziejom grosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Greg
 • Greg
 • 08.04.2011 14:13

Jakie władze taki kraj ... zamiast podnosić pensje które są głodowe to podnoszą ceny :/ ehhh dlaczego mamy we władzach takich nieudaczników i pijawy ;/ to wszystko skończy się tak jak w Egipcie...
Zapakować ich wszystkich w rakietę i w kosmos wystrzelić ...
Jako student i Polak podczas wyborów pokażę im jak mi się podobają takie rządy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KrNi
 • KrNi
 • 06.04.2011 18:05

Czy Warszawa to jedyne miasto w Polsce?! Autorze, jak bierzesz się za pisanie artykułów to nie wolno zapominać o podstawowych zasadach, których kiedyś nawet w podstawówce uczyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
3801
 • 3801
 • 06.04.2011 13:14

Ceny biletów na co ? na wypożyczenie hulajnogi ?
na trolejbus?
Tramwaj?
metro?
Kolejke zębatą?
a może na taksówki, bo od 1kwietnia 2012 będzią zamiast autobusów taksówki miejskie na bilety ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ehh...na rowerek trzeba się przesiąść ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.