Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13888 miejsce

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w Polsce - styczeń 2013 r.

Serwis Dom.Gratka.pl przeanalizował średnie stawki cen ofertowych w miastach wojewódzkich. Nadal najdrożej jest w Warszawie.

ceny mieszkań / Fot. Artur OsakAnaliza wszystkich ofert mieszkań z rynku wtórnego ze stycznia 2013 roku pokazuje, że ponad 59,8 proc. lokali należy do tzw. starego rynku wtórnego ( mieszkania wybudowane przed 2000 rokiem). Natomiast 40,2 proc. mieszkań pochodzi z nowego rynku wtórnego (mieszkania wybudowane między latami 2000 a 2011).

Ceny ofertowe nadal wskazują delikatną tendencję spadkową. Natomiast nie są to już tak spektakularne obniżki jak w roku poprzednim. Większe spadki natomiast widać nadal wśród cen transakcyjnych.

- Obserwując dwucyfrowe spadki cen mieszkań pojawia się pytanie o możliwość przełamania w najbliższym czasie trendu obniżek cen. W tym przypadku dużą rolę odegrają KNF i banki. Poluzowanie polityki kredytowej banków może przyczynić się do zwiększenia popytu na rynku mieszkaniowym. To z kolei może mieć przełożenie na kształtowanie się średnich cen zwłaszcza w segmencie mieszkań popularnych - mówi Marcin Jańczuk z Agencji Metrohouse&Partnerzy.

Czytaj także: Ceny wynajmu mieszkań w styczniu 2013 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.