Facebook Google+ Twitter

Ceny sprzętu AGD pójdą w górę? Producenci chcą równać do cen unijnych

Producenci zapowiadają podwyżki sprzętu AGD. Ten sprzedawany w Polsce należy do najtańszych w Europie. W przyszłym roku ceny mają skoczyć o co najmniej 4 proc.

 / Fot. By Id1337x (Own work) [Public domain], via Wikimedia CommonsŚrednia cena tzw. dużego AGD w Polsce była tańsza niż w innych krajach o 330 do 550 euro. Statystycznie wynosi ona dziś 274 euro - podaje gazetaprawna.pl. Należy przy tym nadmienić, że tegoroczne ceny są wyższe o blisko 2 proc. w stosunku roku ubiegłego.

Podwyżki sprzętu AGD mają pojawić się już w styczniu. Docelowo szacuje się, że lodówki, pralki i inne produkty będą droższe w 2014 r. o 4 proc.

Ostrożnie do kwestii podwyżek podchodzą sieci handlowe i mniejsi producenci. Dyrektor generalny Indesit Company Polska powiedział w rozmowie z dziennikarzami "Gazety Prawnej", że podwyżka mogłaby się odbić na sprzedaży, a jego firma z racji tego, że nie jest wiodącym producentem nie będzie dyktować trendów.

Podobne zapowiedzi pojawiły się na początku 2013 r. Producenci zrezygnowali jednak z podwyżek, bo zderzyli się ze spadkiem sprzedaży w III kwartale. Chcąc zwiększyć popyt zahamowali wzrost cen.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

szkoda, że pracodawcy nie chcą równać do pensji unijnych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.