Facebook Google+ Twitter

Ceny stron internetowych w Warszawie

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2009-11-27 08:52

Od kilkuset do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych potrafią kosztować strony internetowe. Jak w tym wszystkim powinien odnaleźć się klient i co powinno zdecydować o wyborze tego czy innego wykonawcy, dowiemy się z artykułu.

Fot. ilustracyjna / Fot. PAPWarszawa jest wyjątkowym miejscem, gdyż będąc stolicą i jednocześnie największym miastem polskim skupia niezliczoną ilość usługodawców i dostawców rozwiązań internetowych. Zalety są oczywiste: duży wybór. Wady również: wyższe ceny i zalew informacji reklamowej powodujący raczej zmieszanie, aniżeli zaopatrujący nas w rzetelną informację handlową. Radzić sobie można wówczas na kilka sposobów: bądź skorzystać z rady naszych znajomych, którzy już korzystali z usługi tworzenia stron internetowych i mają sprawdzonego dostawcę; można również skorzystać z książki telefonicznej i reklam w prasie, jednak ta metoda nie jest bardzo popularna w tego rodzaju usługach; można też poszukać w Internecie, przy pomocy wyszukiwarek. O ile pierwsze dwa rozwiązania są, nazwijmy to, "sprawdzone", to nie do końca można to powiedzieć o trzecim.

W dobie bardzo agresywnych działań z obszaru pozycjonowania seo stron internetowych nie możemy mieć pewności, czy pierwsze wyniki wyszukiwania są najwyższej jakości. Dlaczego? Ponieważ pierwsze miejsca w wyszukiwarce prezentują jedynie umiejętności pozycjonowania stron przez usługodawców, aniżeli ich faktyczne umiejętności w zakresie ich tworzenia. Każdy specjalista związany z branżą to potwierdzi. Co więc powinniśmy zrobić? Przede wszystkim nie ograniczać się do wyszukiwarek w poszukiwaniu cennika stron internetowych i usług pochodnych. Sprawdzajmy serwisy ogłoszeniowe, które pełne są młodych i ambitnych informatyków działających jako freelancerzy, oferujących akceptowalne ceny przy wysokiej jakości wykonania, zawsze ze świeżym, indywidualnym podejściem.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

 • Autor usunął profil
 • 30.11.2009 21:50

Przygotowując się do artykułu, gdyż przyczynkiem była chęć stworzenia cennika dla siebie, zwiedziłem strony internetowe największych polskich serwisów ogłoszeniowych i aukcyjnych, jak również strony wszystkich firm warszawskich jakie znalazłem, a które udostępniają cennik. Jednym z czynników branych pod uwagę był również rozmiar portfolio usługodawców w kontekście cen. Następnie wykorzystałem arkusz kalkulacyjny i przy pomocy metod statystycznych (podziękowania dla prof. Olgierta Hryniewicza i dr Macieja Romaniuka) określiłem aktualny poziom cen.

Całkowicie się z Panem zgadzam - opinie ekspertów są dobrym dodatkiem, zwłaszcza w tekstach autorów mało znanych i nie posiadających renomy. Jednak z uwagi na fakt, iż przemawiają liczby (a rozumiem, że ten moment może mieć dla Pana brak obiektywizmu) artykuł posiada taką, a nie inną formę.

Próby kreacji rzeczywistości, zmiany pewnych stanów rzeczy na lepsze są konieczne. Proszę zauważyć, iż tekst właśnie do zmian na lepsze nawołuje. Dziękuję za komentarz, postaram się, aby następne teksty były lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja zachęcam autora do pisania o rzeczywistości, a nie prób jej kreowania. Przy następnym tekście prosiłbym o opinie innych ekspertów z branży - najlepiej kilku firm, a nie tylko samego zainteresowanego. Bez tego teksty nie mają dla mnie żadnej wartości dziennikarskiej (czyt. nie są obiektywne).

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.11.2009 15:44

Miło:) teraz z przyjemnością zaglądnę na stronę:) A artykuł napisany nieźle,i z chęcią poczytam kolejne arty:) bo znaleźć dobrych grafiko - informatyków do strony ww jest niezmiernie trudno. Kiedyś współpracowałam z Jarkiem Migoniem, niestety dziś jako grafik TVN jest piekielnie zajętą osoba./ to znakomity kreatywny grafik i szybki!!!/
Pozdrawiam:)i Dziękuję;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.11.2009 15:20

Dziękuję za komentarze. Tam gdzie jest pytanie, powinna być odpowiedź (w komentarzu). Przedmówca pyta, autor tekstu odpowiada. Artykuł w żaden sposób nie przekierowuje na żadną ze stron internetowych, lecz jest próbą motywacji osób zainteresowanych zakupem usług internetowych do edukacji w tym temacie oraz nie poleganiu tylko i wyłącznie na wyszukiwarkach internetowych. Poczytuję za sukces fakt, iż przynajmniej kilka osób po przeczytaniu zyska tę świadomość oraz orientację co do realnych cen stron i tego, że klienci powinni wywierać wpływ na rynek w celu obniżeniu cen. Autor wziął sobie do serca komentarze przedmówców, minusy próbuje zamienić na plusy, i jednocześnie zwraca się z uprzejmą prośbą o zawsze pełne podawanie jego imienia i nazwiska. To nie jest pierwszy artykuł, w którym będę próbował w sposób przyjazny przybliżyć czytelnikom rynek usług internetowych, gdyż trzeba to robić, lecz ostatni, w którym w komentarzach podam odnośniki do stron innych niż Wikipedia. W związku z powyższych przychylam się do prośby Pani Elżbiety, z tym, że nie artykuł, lecz komentarz niech będzie edytowany w celu usunięcia odnośników. Autor będzie używać systemu wiadomości prywatnych dostępnych przez portal link Życzę Państwu miłego weekend'u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(-) za reklamę przy nazwisku autora

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 28.11.2009 08:40

zastanawiam się czy to jest artykuł czy przekierowanie na stronę autora nas czytelnków - w końcu na w24 jest całe stado potencjalnych "amotorów" taniej strony wykonanej przez Pawła Białach
A feeeeeeeee:((((( nie podoba mi sie umieszczanie jako uzupełnienia nazwiska adresu strony firmy
wnosze o....USUNIĘCIE przekierowania przy nazwisku na stronę Pawła B.- to jest REKLAMA!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 27.11.2009 20:23

Adres wykonawcy: www.pbdg.pl. Zgadzam się z Panem - wszystko zależy od stopnia skomplikowania, jednak przy standardowych (i niech nie ma to zabarwienia pejoratywnego) realizacjach są one w zupełności wystarczające do standardowej wymiany informacji pomiędzy firmą a jej klientami. Na rynku istnieje wiele otwartych systemów CMS, które tworzy społeczność internetowa z całego świata (mówią tu o Joomla i świetny Wordpress), które mogą posłużyć do budowy funkcjonalnej strony. Sprawny informatyk zawsze jest w stanie dobudować funkcjonalności do istniejącego CMS'a, a przenoszenie danych jest coraz łatwiejsze. Słowem podsumowania, nie rozumiem tych wysokich cen na niektóre usługi internetowe i reklamowe, i mówię to z perspektywy twórcy stron, czyli aktywnego uczestnika tego rynku. Nie podoba mi się podejście, które nie szanuje klienta i przypisuje umiejętności tworzenia stron znaczenie podobne tworzeniu cudów. Pogódźmy się z tym, ilość wiedzy w Internecie, przejrzyste kursy, obszerna dokumentacja sprawiają, że tworzenie stron powoli staje się, bądź powinno się stawać coraz bardziej dostępne dla szerszej rzeszy klientów - to jest właśnie ODPOWIEDZIALNY biznes i przez to mały wpływ na jakość naszego rynku, dostępność większej ilości usług (serwisy ogłoszeniowe, mimo swych zalet, nie dają tego, co daje własna strona) oraz budowanie świadomego środowiska internetowego (osobiście nie wypuszczam żadnego klienta bez minimalnego szkolenia). Zapraszam na moją stronę - www.pbdg.pl, gdzie spotkają się Państwo z uczciwym podejściem i optymalną jakością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm, 2.000,00 zł za stronę firmową z animacjami flash i cms'em to nader tanio. Mógłbym prosić o adres oferto-dawcy?

A tak poważnie. Wszystko zależy od nietypowości projektu. Przy projektach firmowych, zachęcam też do kupowania licencji na sprawdzone, komercyjne cms-y. Ich cena niestety zaczyna się od 10.000,00zł - płaci się tu jednak nie tylko za licencję, ale też za tzw. utrzymanie (aktualizacje kodu, wykrywanie i poprawianie błędów) oraz za dalszy rozwój systemu. Z tańszymi dostawcami, po kilku latach może okazać się konieczny (zamiast wymiana grafiki) zakup kolejnego cms-a, bo stary nijak nie da się zmodyfikować. A koszty przenoszenia danych mogą okazać się znacznie wyższe, niż cena nowego oprogramowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.