Facebook Google+ Twitter

Cenzura? Mayhem, Marduk i Impaled Nazarene nie zagrają

Nowe władze Warszawy, w porozumieniu z Ogólnopolskim Komitetem Obrony Przed Sektami, zablokowały Black Metal Festival. Powód - uczucia religijne.

MayhemKolejna krucjata PiS-u, tym razem skierowana przeciwko uznanym na całym świecie artystom. Poszło o grupy Mayhem, Marduk i Impaled Nazarene - trzy skandynawskie zespoły black metalowe, które w najbliższy weekend miały zagrać w warszawskiej Proximie.

W Polsce każdego roku odbywają się setki koncertów grup metalowych, ale protesty zdarzają się niezwykle rzadko. Być może dlatego, że pomimo ogromnej rzeszy polskich fanów, muzyka ta nie jest obecna w mediach. Wiele zespołów black metalowych otwarcie mówi o swojej walce z chrześcijaństwem, na scenie i okładkach płyt artyści używają niekiedy kontrowersyjnej dla niektórych chrześcijan symboliki. Nie wzbudza to entuzjazmu organizacji prokatolickich.

Dwa lata temu na świeczniku pojawiła się sprawa koncertu grupy Gorgoroth. Image sceniczny zespołu - modelki oblane "krwią", sztuczne łby baranie - nie przypadł do gustu pracownikom telewizji, którzy rejestrowali występ. O obrazę uczuć religijnych oskarżono wówczas szefa katowickiej wytwórni Metal Mind Productions, organizatora koncertu.
Marduk
Mimo wszystko, Proxima nie odwołała wrześniowego występu grupy Vader.

Regulamin Proximy stanowi, że wstęp na koncerty mają osoby pełnoletnie lub znajdujące się pod opieką dorosłych. Odwołany koncert miał byc imprezą biletowaną, zaś widzowie imprezy z pewnością wiedzieli, jakiego rodzaju muzyki i image'u mogą się spodziewać. Czy władze mają prawo decydować o tym, jakiej muzyki słuchają Polacy?

PS. Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektmi bywa skądinąd oskarżany o łamanie prawa do wolności wyznania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Paweł Szczepanik
  • Paweł Szczepanik
  • 16.12.2010 12:45

Ech ludzie, gdyby to nazistom zabroniono grać to byście, przypuszczam, nie protestowali. Satanizm jest równie złą ideologią jak nazizm, przecież wspomniane zespoły nawołują do aktów agresji przeciw chrześcijanom, wiem bo kiedyś słuchałem tych zespołów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norweskie ministerstwo kultury dopłacało do przedostatniej studyjnej płyty Ulvera, niegdysiejszego zespołu blackmetalowego. Myślicie, że u nas to możliwe? Nieeeeeeee :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektmi juz wczesniej "wpłynął" na odwołanie koncertów Dark Funeral w Łodzi i jesli tak dalej sie będzie działo, muzyki bedziemy sluchac tylko na słuchawkach. Moi drodzy świat sie śmieję, ja się wstydze

Komentarz został ukrytyrozwiń

a przepraszam, mam w domu płyty Ozzego Osbourna i jestem w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. może powinnam się z tego powodu powiesić, żeby nikogo nie obrazić?
Ludzie...słów brak na taki idiotyzm!!! :|

Komentarz został ukrytyrozwiń

Opinia dotyczy udziału Marcinkiewicza w tej decyzji lub też braku takiego udziału. Że koncertu nie będzie - to fakt.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co za głupota!!! Przecież żyjemy w państwie demokratycznym! wolnym! Chcemy tej molności, dopuki nie dzieje się nikomu krzywda mozna się bawić tak jak się komu podoba!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekamy na zablokowanie Hunter Fest, tez beda przeciez bluzniercy grali...
Moze czas zastanowic sie nad krajem gdzie mozna sluchac muzyki jaka mi sie podoba?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.