Facebook Google+ Twitter

Cenzura w TVP? Zdjęty program Latkowskiego

Latkowski zarzucił prowadzącym śledztwo dotyczące zabójstwa byłego szefa polskiej policji, że nie podejmują istotnych w tej sprawie wątków. Wcześniej nasza e-gazeta "wiadomości24.pl" opublikowała z nim rozmowę na ten temat.

19 czerwca opublikowaliśmy na naszej stronie rozmowę z Sylwestrem Latkowskim zapowiadającą jego program "Konfrontacja", który miał podsumować wyniki śledztwa w sprawie zamordowanego szefa polskiej policji, gen. Marka Papały.

Magazyn został wyemitowany 21 czerwca o godz. 22.45, w TVP 2. Wzięły w nim udział osoby odpowiedzialne za wyniki i postępy w śledztwie: Marek Biernacki - były szef MSWiA, prokurator krajowy Janusz Kaczmarek, koordynator ds służb specjalnych Zbigniew Wasserman oraz obecny minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn. W programie wypowiadali się również dziennikarze, którzy zajmowali się sprawą śmierci byłego szefa policji.

Gospodarz magazynu zarzucił prowadzącym śledztwo niechęć do podejmowania działań w kilku istotnych wątkach, jak na przykład możliwy związek kilku wysokich funkcjonariuszy policji ze sprawą Papały.

Kilkanaście godzin po programie Latkowski dowiedział się, że magazyn "Konfrontacja" zostaje zdjęty z jesiennej ramówki.
- Magazyn "Konfrontacja" był przewidziany w jesiennej ramówce, ale został z niej wykreślony. Nie podano mi powodu i nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał. Poprosiłem o spotkanie z prezesem TVP Bronisławem Wildsteinem, wysłałem faks w tej sprawie, ale do dziś nie otrzymałem odpowiedzi - mówi "wiadomościom24.pl" Sylwester Latkowski.

Przypomnijmy:

Śmierć Papały

Komendant Główny Policji, generał Marek Papała został zamordowany strzałem z pistoletu 25 czerwca 1998 roku wieczorem na parkingu przed swoim domem w Warszawie. Od początku nie ulegało wątpliwości, że było to zabójstwo na zlecenie. Powołana została specjalna grupa policyjna, która miała wykryć i ująć sprawców oraz zleceniodawców morderstwa.

Władze państwa i szefowie resortu spraw wewnętrznych nadymali się, powoływali na honor i obicywali, że sprawa śmierci szefa polskiej policji szybko zostanie wyjaśniona.

Przez lata, w śledztwie, a także w materiałach dziennikarskich pojawiło się wiele prawdopodobnych wątków tej sprawy, jednak do dziś działania policji, służb specjalnych i prokuratury nie przyniosły efektów. Śledztwo nie zostało zakonczone, winni nie zostali ukarani. Póby rozliczenia efektów śledztwa zamierza podjąć się w swoim programie Sylwester Latkowski.


Sylwester Latkowski, dokumentalista, reżyser i scenarzysta programów telewizyjnych, felietonista, autor telewizyjnego magazynu publicystyczno - reporterskiego "Konfrontacja" o tematyce społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.