Facebook Google+ Twitter

Cenzurowana debata z Tuskiem o cenzurze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-05 07:52

Jak ustaliła "Rzeczpospolita", do dzisiejszej dyskusji z premierem nie zaproszono krytykujących go internautów.

Spotkanie Tuska z internautami ma się odbyć o godzinie 14. Gazeta przypomina, że to odpowiedź na apel 70 tysięcy użytkowników sieci, protestujących przeciwko rządowemu projektowi ustawy antyhazardowej. Jeden z zapisów przewiduje wprowadzenie rejestru stron niedozwolonych. Pozwala on na blokowanie niektórych witryn.

Eksperci powiązani z PO informują, że debata jest okazją, by pokazać, że rząd nie wprowadza cenzury. Dziennik podkreśla, że Kancelaria Premiera zapowiadała, że debata ma być jak Internet - wolna i nieskrępowana.

Jednak według informacji "Rzeczpospolitej" do udziału w dyskusji nie zaproszono internautów znanych z krytycznych ocen działań rządu. Nie przewidziano udziału między innymi blogerki Kataryny - jednej z inicjatorek protestu czy autora strony TuskWatch.

Dziennik wyjaśnia, że o liście uczestników debaty decydował współorganizator - Maciej Budzich autor blogu mediafun.pl. Jak przekonuje w "Rzeczpospolitej", musiał ograniczyć listę do około 300 osób i nie dla wszystkich starczyło miejsca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

przeczytałem, interesujące!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.