Facebook Google+ Twitter

Ceramiczne Klimaty Muzyczne

Ziemia, woda, ogień oraz muzyka, rytm i ruch, wszystkie te żywioły połączymy w całość podczas III Edycji imprezy Ceramiczne Klimaty muzyczne w sobotę i niedzielę 8 i 9 maja 2010 roku w Pracowni Rzeźby i Ceramiki w Gliwicach.

Plakat do tegorocznej edycji Ceramicznych Klimatów Muzycznych / Fot. Stowarzyszenie Forum CeramikówCeramiczne Klimaty Muzyczne to sprawdzony projekt, wysoko oceniony wśród uczestników.
Główną cechą projektu jest połączenie różnych sztuk: plastyki i muzyki w ramach interdyscyplinarnych warsztatów o otwartej formule. Zapraszamy do udziału ceramików wykonujących ceramiczne instrumenty, muzyków grających na instrumentach ceramicznych, profesjonalistów i amatorów oraz wszystkich zainteresowanych twórczym spędzeniem czasu w ogrodzie Pracowni Rzeźby i Ceramiki.

Podczas dwóch dni warsztatów stworzymy w centrum Gliwic klimat artystycznego happeningu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauczymy uczestników formować z gliny ceramiczne instrumenty muzyczne oraz na nich grać. Wykonamy wraz z uczestnikami na zajęciach warsztatowych ceramiczne instrumenty muzyczne od prostych i popularnych jak ptaszek gwizdawka do bardziej skomplikowanych jak okaryna i flet.

Szczególnie podczas tej edycji będziemy chcieli się skupić na tradycji budowy ceramicznych instrumentów krajów zachodnich. Będziemy wykonywać instrumenty charakterystyczne dla tych regionów pod okiem "mistrzów" ceramicznych i muzycznych zgodnie ze sztuką od uformowania po wypał - w polowych piecach "RAKU".

Gwiazdą muzyczną imprezy będzie Michał Czachowski oraz jego zespół " VIVA FLAMENCO!" / Fot. Michał CzachowskiPodczas warsztatów mistrzowie opowiedzą o swojej pracy twórczej oraz udzielą wyczerpujących konsultacji. Zostanie rozdana uczestnikom broszura informacyjna o rodzaju, budowie i historii instrumentów ceramicznych. Imprezę uświetni pokaz filmów związanych z muzyczno-ceramicznym klimatem spotkania. Będzie konkurs i nagrody. Dokonamy wypału "pieco-rzeźby".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.