Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31024 miejsce

Ceramika nie nadąża z produkcją płytek

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-04-11 09:16

Ceramika Paradyż, jeden z wiodących na polskim rynku producentów płytek ceramicznych, nie nadąża z produkcją. Żeby sprostać zamówieniom, firma musi zatrudnić co najmniej dwudziestu pracowników do działów produkcji, technicznego oraz magazynów i dostaw.

Praca czeka na operatorów maszyn i urządzeń ceramicznych, elektryków, mechaników, a także na magazynierów i wózkowych.

Ceramika Paradyż ma pięć nowoczesnych zakładów. Trzy zlokalizowane są w Tomaszowie na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeden w Opocznie i jeden w Wielkiej Woli w gminie Paradyż. Pracuje w nich ponad 1.300 osób. Po wybudowaniu ostatniego z zakładów w Tomaszowie, pracę znalazło kilkadziesiąt osób. Pięć zakładów może rocznie wyprodukować 32 mln metrów kwadratowych płytek. - Zwiększamy moce produkcyjne, bo popyt na nasze wyroby jest duży i systematycznie rośnie - mówi Dorota Kaźmierczak, manager w zespole marketingu Ceramiki. - Przekroczyliśmy wszystkie plany sprzedaży. Wyniki mamy dużo lepsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Stąd bardzo mocno zwiększamy dział handlowy i pilnie szukamy chętnych do pracy przy liniach produkcyjnych.

Firma korzysta nie tylko z hossy na krajowym rynku budowlanym. Za granicą sprzedaje aż 40 procent produkcji. Coraz więcej eksportuje na Wschód. W minionym tygodniu swoje wyroby prezentowała na targach budowlanych w Moskwie, gdzie promowali się najwięksi producenci płytek na świecie oraz ci, którzy chcą do nich dołączyć.

W stolicy Rosji Ceramika wystawiła między innymi swoją najnowszą kolekcję, jeszcze niewdrożoną do oferty. - Pokazaliśmy płytki ścienne o wymiarach 97,7 cm na 32,5 cm, największe z produkowanych w Polsce, w kolorach niebieskim i pomarańczowym. Te same płytki wystawiliśmy wcześniej na targach budowlanych w Kijowie - mówi Dorota Kaźmierczak.

Na przełomie lutego i marca Ceramika Paradyż uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz, Systemów Ociepleń i Klimatyzacji "KazBuild 2007" w byłej stolicy Kazachstanu - Ałma Acie.

- Kazachstan to jeden z rozwijających się rynków, na które eksportujemy swoje produkty - mówi Łukasz Kardas, kierownik działu marketingu. - W targach "KazBuild 2007" braliśmy udział po raz pierwszy, wspólnie z naszym partnerem handlowym - firmą Eurotaxpol, prezentując najnowsze kolekcje.

Kierownik Kardas nie ukrywa, że firma z uczestnictwem w międzynarodowych targach wiąże duże nadzieje na pozyskanie nowych kontaktów handlowych i dalsze perspektywy rozwoju eksportu.
Tym bardziej że zapotrzebowanie na płytki w bogatym w ropę i gaz Kazachstanie jest ogromne. Płytki produkowane w Ceramice Paradyż eksportowane są dziś do 28 krajów.

Andrzej Wdowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.