Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3402 miejsce

Ceramika polska na wystawie w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

"Arcydzieła ceramiki polskiej od XVIII do XXI wieku" to wystawa którą możemy oglądać jeszcze do końca maja w bytomskiej placówce muzealnej. Ozdabiają ją wyroby z fajansu, kamionki i porcelany, nierzadko perełki w skali europejskiej.

1 z 28 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Eksponaty ze zbiorów Działu Sztuki MGB pochodzą z manufaktur w Prószkowie, Glinicy, Raciborzu, Pacykowie, Tułowicach, Bolesławcu i we Włocławku, a także z wytwórni Ćmielów, Giesche oraz Huta Franciszka-Bykowina. fot. PAJ
Eksponaty ze zbiorów Działu Sztuki MGB pochodzą z manufaktur w Prószkowie, Glinicy, Raciborzu, Pacykowie, Tułowicach, Bolesławcu i we Włocławku, a także z wytwórni Ćmielów, Giesche oraz Huta Franciszka-Bykowina. fot. PAJ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Trochę martwi finalny termin, ale chwała za inicjatywę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra wiadomość, może nie optymalna, ale zawsze jednak:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W poniedziałek na sesji, bytomscy radni podjęli uchwałę intencyjną dotyczącą podjęcia działań w sprawie współprowadzenia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu z władzami wojewódzkimi. Przypomnijmy: rok temu radni sejmiku śląskiego podjęli również uchwałę intencyjną w sprawie połączenia Muzeum Górnośląskiego z Muzeum Śląskim.
Na razie placówki mają wspólnego dyrektora.

- Rozmowy z nowymi władzami Urzędu Marszałkowskiego dają możliwość do takiej koncepcji, w której my jako miasto, będziemy organizatorem wiodącym a muzeum w Bytomiu samodzielną placówką - mówiła na sesji Aneta Latacz, wiceprezydent Bytomia. Roczna dotacja na MG miałaby wynieść ok. 4 mln złotych. Z tego nakład miasta - 51 procent, ale dopiero w 2018 roku. Wcześniej byłby ten udział mniejszy. Miasto miałoby wpływ na powoływanie dyrektora. Nie jest wykluczone, że na to stanowisko powróci były dyrektor Muzeum Górnośląskiego, Dominik Abłamowicz.
Info - Naszemiasto Bytom

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pewnością poinformuję o decyzji rady miasta :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję, że poznamy ostateczną decyzję. Mam również nadzieję, że będą to dobre wieści...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pojawiła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pojawia się jaskółka, cień nadziei, otóż w poniedziałek 27. kwietnia rajcy Bytomia będą decydować czy miasto ma partycypować wraz z Urzędem Marszałkowskim w utrzymymywaniu Muzeum Górnośląskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystko na to wskazuje, zarówno działania organów zwierzchnich, jak również zachowania włodarzy miasta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to decyzja ostateczna? Może warto podjąć działania obronne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

I strach pomyśleć, że Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, placówka z ponad stuletnią historią miałoby być zlikwidowane czy też wchłonięte przez noworozbudowane Muzeum Śląskie w Katowicach...W Bytomiu pozostałyby tylko magazyny. Decyzje władz województwa delikatnie mówiąc, niezrozumiałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.