Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16928 miejsce

Ceremonia otwarcia Mini Euro 2008 w Kutnie

W piątek o godz. 16 na stadionie im. Henryka Reymana w Kutnie, odbyła się ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy 2008 - turnieju piłkarskiego dla uczniów do lat 12. Po uroczystym otwarciu igrzysk, rozegrany został mecz Polska - Hiszpania.

Reprezentacja Polski podczas prezentacji drużyn / Fot. Piotr PanfilUroczystość rozpoczęła się od prezentacji 44 drużyn. Znajdowali się tam finaliści, jak również przegrani. Po przeglądzie wszystkich zespołów, głos zabrali organizatorzy Mini Euro 2008, m.in. prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński.

Wielką popularnością cieszyły się koncerty oraz pokazy tańca. Na samym początku zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie, która zatańczyła znanego wszystkim poloneza. Był to jednak dopiero początek występów. Na murawę boiska wszedł Zespół Pieśni i Tańca z Łowicza w strojach ludowych. Po prezentacji łowickiej muzyki, wbiegł zespół "The Beatles" z kutnowskiego przedszkola, który porwał publiczność swoją najsłynniejszą piosenką oraz tańcem w stylistyce lat '60 i '70. Po przedszkolakach, na stadionie pojawił się prawdziwy diabeł Boruta z Łęczycy, który od razu wszedł na trybuny i zaczął częstować młodzież cukierkami.

Nadszedł w końcu najbardziej oczekiwany moment. Ok. godz. 17, rozegrany został mecz otwarcia, w którym spotkały się dwa zespoły - Polska i Hiszpania. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Łódzkiego, Włodzimierz Fisiak, prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński oraz burmistrzowie Łowicza i Łęczycy.

W mistrzostwach udział biorą uczniowie szkół podstawowych do lat 12. Każda szkoła zgłoszona do udziału w zawodach otrzymała nazwę państwa, które reprezentuje na turnieju. Kraje były przydzielane losowo spośród 46 państw Piłkarskiej Federacji Europejskiej.

Zespół "The Beatles" z tancerkami / Fot. Piotr PanfilZespół z Łowicza / Fot. Piotr PanfilWszyscy finaliści  / Fot. Piotr Panfil


Warto zaznaczyć, że to dopiero początek całej imprezy, bowiem już w sobotę rozegrane zostaną mecze o wyjście z grupy. Rywalizacja odbędzie się na dwóch kutnowskich stadionach: grupa A oraz grupa C, zagra na stadionie miejskim przy ulicy Kościuszki. Pozostałe dwie grupy (D i B) rozegrają swoje mecze na murawie przy ul. Oziębłowskiego. Początek o godz. 8 rano.

Także w sobotę poznamy państwa, które dostały się do ścisłego finału Mistrzostw Europy.

Kto zagra w poszczególnych grupach?


Diabeł Boruta, który rozdawał cukierki / Fot. Piotr Panfil Grupa A:
Polska (SP nr 1 w Kutnie), Hiszpania (SP w Strzelcach), Chorwacja (SP nr 1 w Łowiczu), Norwegia (SP nr 3 w Łęczycy).

Grupa B:
Rosja (gmina Bedlno), Portugalia (SP nr 2 w Żychlinie), Bułgaria (SP nr 3 w Łowiczu), Litwa (SP nr 4 w Łęczycy).

Grupa C:
Ukraina (SP nr 4 w Kutnie), Walia (SP nr 4 w Łowiczu), Izrael (SP w Świnicach Warckich), Rumunia (SP w Łyszkowicach).

Grupa D:
Słowenia (SP nr 9 w Kutnie), Islandia (SP w Witoni), Finlandia (SP w Lublińcu), Bośnia i Hercegowina (gmina Chąśno).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oczywiście plus. Zgrabna relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.