Facebook Google+ Twitter

Ceremonie pogrzebowe w Trójmieście

W niedzielę na Wawelu zostanie pochowana para prezydencka. W następnych dniach, w różnych miastach, odbędą się pogrzeby kolejnych z ofiar sobotniej katastrofy lotniczej.

Mieszkańcy Trójmiasta, którzy nie pojadą do Krakowa na ceremonię pogrzebową Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony, będą mogli wspólnie ich pożegnać na Placu Solidarności w Gdańsku. Władze miasta przygotowały 500 miejsc siedzących oraz telebim, na którym cały weekend, będzie można oglądać uroczystości pogrzebowe. Przypominamy, iż wszystkie sklepy i kina będą w niedzielę zamknięte.

Poniżej plan uroczystości żałobnych i pogrzebowych Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, które odbędą się w Trójmieście.

18 kwietnia o godz. 18:30 w kościele św. Brygidy w Gdańsku, zostanie odprawiona msza święta za Annę Walentynowicz.

19 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele św. Trójcy w Gdańsku odbędzie się koncert trójmiejskich artystów ku czci wszystkich osób, którzy polegli w katastrofie lotniczej 10 kwietnia.

21 kwietnia o godzinie 12 odbędzie się msza święta rozpoczynająca uroczystości pogrzebowe Macieja Płażyńskiego. Ceremonia odbędzie się w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Tam również w kaplicy św. Doroty, były marszałek Sejmu, zostanie pochowany.

21 kwietnia (godzina jeszcze nie jest znana) ostatni raz pożegnamy również Annę Walentynowicz. Msza święta rozpoczynająca pochówek zostanie odprawiona w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu.

26 kwietnia o godz. 12 w Gdyni, przy ORP BŁYSKAWICA rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Andrzeja Karwety. Pochówek odbędzie się w Baninie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.