28340 miejsce

Challenger ATP Bytom: Gawron zagra z obrońcą tytułu

Po zwycięstwie 6:7, 6:2, 6:2 nad Japończykiem Junnem Mitsuhashim, do drugiej rundy bytomskiego challengera ATP z pulą nagród 30 tys. euro awansował Marcin Gawron.

Serwuje Marcin Gawron podczas zwycięskiego meczu pierwszej rundy przeciwko Japończykowi Mitsuhashiemu / Fot. Piotr JakóbczykZwycięstwo Polaka, aktualnie nr 327 w rankingu ATP, było udanym zakończeniem poniedziałkowej rywalizacji dla polskich kibiców podczas pierwszego dnia turnieju głównego.

Pierwszy set spotkania, choć rozpoczął się dla Gawrona dobrze - Polak dwukrotnie przełamywał serwis Japończyka i obejmował prowadzenie najpierw 3:0, później 4:2 - to ostatecznie zakończył się triumfem Mitsuhashiego. Polak grał nierówno w pierwszej partii, potrafił zagrać dobrze, by po chwili popełnić kilka prostych błędów. Na nieszczęście, tych dobrych zagrań było mniej, wobec czego pierwsza partia padła łupem Japończyka, który w tiebreakowej rozgrywce oddał rywalowi tylko dwa punkty.

Od początku drugiego seta inicjatywę na korcie zaczął przejmować Polak, który przełamał rywala w 5. i 7. gemie co dało mu triumf w drugiej partii w stosunku 6:2. Trzeci set to niemal kopia drugiej partii, Gawron szybko przełamał rywala, potem dołożył jeszcze jedno przełamanie i ostatecznie zakończył zwycięsko mecz 6:7, 6:2, 6:2.Wywiadu lokalnej telewizji udziela obrońca tytułu, Francuz Laurent Recouderc / Fot. Piotr Jakóbczyk

W drugiej rundzie na Polaka czeka obrońca tytułu Francuz - Laurent Recouderc. Pierwszym przeciwnikiem Francuza był Czech Jan Minar, dla którego spotkanie rozpoczęło się dobrze, bo po przełamaniu serwisu rywala wyszedł na prowadzenie 2:1. Od tego momentu na korcie coraz lepiej zaczął się spisywać francuski triumfator tej imprezy z roku 2008. Dokładnie bite topspinowe forhendy pod końcową linię były zbyt dokładne dla Czecha, który nie był w stanie wytrzymać regularności Francuza. Ostateczny triumf 6:3, 6:4 odniesiony przez Recouderca pokazał, że Francuz ma duże szanse na obronienie tytułu sprzed roku.