Facebook Google+ Twitter

Cham i warchoł o marnej reputacji

16 października w nocy przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper wrócił do rządu. Pierwszy warchoł IV RP dopiął więc swego, a Prawo i Sprawiedliwość cieszy się, bo koalicja zapewni jeszcze przez jakiś czas rządy braci Kaczyńskich.

Jeszcze niedawno posłowie PiS zarzekali się, że nigdy juz nie będą współpracować z Andrzejem Lepperem, a ówczesną propozycję Romana Giertycha o powrocie do koalicji oba kluby skomentowałychórem zaprzeczeń i złośliwych dowcipów. Jak to więc możliwe, że po dwóch tygodniach "cham" i "warchoł" znów stają ramię w ramię w rządzie?

Z naszym rządem nigdy nic nie wiadomo. Zaczęło się od obopólnej niechęci. Potem przyszły wybory i panowie Kaczyński & Lepper & Giertych postanowili się zjednoczyć. Były miłe słówka, obietnice, uściski rąk. Początek września i kwestia budżetu powoli zaczynała burzyć rządową sielankę. Następnie zaczęły dochodzić słuchy o mniemanym przekupywaniu posłów Samoobrony przez posłów PiS. Andrzej za złe sprawowanie został odwołany z funkcji wiceministra i ministra rolnictwa. Pewnie ma to związek z burzą, rozpętaną przez Renatę Beger przy pomocy dzielnych i nieustraszonych dziennikarzy TVN.

Lepper z uciechą zacierał ręce, a PiS szykował się do kontrataku. Padło na media. Dostało się też Platformie, ale to już standard. Do tego doszła szafa płk. Lesiaka, więc prawi i sprawiedliwi poczuli, że mają asa w rękawie. Sobotnie wiece udały się znakomicie, choć nie obeszło się bez sporów na temat frekwencji. No i machina ruszyła ponownie: przewodniczący Ligi Polskich Rodzin, jak na prawdziwego kompana przystało, zaoferował się zjednoczyć z byłym koalicjantem. Bardzo ciekawie było obserwować reakcje przewodniczącego Kuchcińskiego - najpierw śmiech i "lot na Księżyc", potem "interesująca propozycja", następnie "trzeba to dokładnie przemyśleć", aż w końcu: "rozmowy koalicyjne dobiegają szczęśliwego końca".

Zdaje się, że dzienniki informacyjne powoli wypierają seriale. No bo czyż historia rządu IV RP nie jest najciekawszym i najbardziej ekscytującym z nich? Panie premierze, czekamy na kolejny odcinek!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

lojsrbqpe
  • lojsrbqpe
  • 14.07.2011 20:05

KN3Lec <a href="http://tjxentvructs.com/">tjxentvructs</a>, [url=http://peoxrhtigabp.com/]peoxrhtigabp[/url], [link=http://twadisakpdze.com/]twadisakpdze[/link], http://nxcnixicdgoi.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż ....takiego chma jak pan Andżej Leper o którym piszesz Olgo nie tak łatwo znalezc ze świecą szukać widocznie im tam taki cham pasuje dorwał się cham do złotego rogy i koryta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witaj Olgo! Ja z innej beczki zupełnie... Wiesz, wpisałam w google moje imie i nazwisko i wyskoczyła mi Twoja stronka;-).
Mamy tak samo na imie i na nazwisko;-) Nie wiem co ty o tym sądzisz, ale ja bym chętnie z tobą pogadała... Mój adres mailowy: Fatima-7@o2.pl Pozdrawiam serdecznie.
Olga Adamczyk

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda, że skandal goni skandal. Zresztą obok jest artykuł o Nikosiu, który również wpisuje się w obecną aurę polityczną. Gwoli ścisłości - jednak słownictwo bylo nieco inne, warcholstwo i chamstwo, a to subtelna różnica w stosunku do warchoła i chama. Tym niemniej, obserwacja słuszna! Kompromitacyja i komedyja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.