Facebook Google+ Twitter

Cham w świątyni sztuki? Kuba Wojewódzki debiutuje w teatrze!

Popularny dziennikarz i satyryk wystąpił w premierze sztuki Woody'ego Allena "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Wydarzenie miało miejsce 6 marca w warszawskim Teatrze "6. piętro" Michała Żebrowskiego. Złośliwi już doszukują się trzeciej szóstki.

 / Fot. Wikipedia CommonsSztukę reżyseruje Eugeniusz Korin. Tytuł w oryginale brzmi "Play It Again, Sam". 47-letni shoman gra w niej Allana Felixa. "Kuba Wojewódzki gra tu siebie" - powiedział Piotr Najsztub po premierze spektaklu. Następnie dodał: "Gorzej byłoby pewnie z Hamletem". Wojewódzki, obok Woody'ego Allena i Gombrowicza, to jeden z moich trzech idoli. W sztuce tego drugiego, w stylu tego trzeciego, ten pierwszy bardzo przypomina drugiego. Trochę to zawiłe, a więc po kolei...

Komik miał już kilka przygód na dużym ekranie. Do tej pory nie miał okazji wykazać się umiejętnościami aktorskimi, gdyż niemal zawsze grał siebie. Jako Kuba Wojewódzki wystąpił w serialach "Miodowe lata" i "Samo Życie" oraz filmach "Dzieci Jarocina" i "Testosteron". Zresztą podobne role odegrał także w filmie "7 krasnoludków - historia prawdziwa" (grał błazna królewskiego) i w "Idealnym facecie dla mojej dziewczyny", gdzie wystąpił jako kandydat na aktora w filmie porno.

Tak o swoim debiucie teatralnym mówi sam zainteresowany: "Nie jestem aktorem i nie planuję nim zostać. Jestem osobą, której spełniło się marzenie, żeby mały średniej klasy cynik, mógł zagrać największego cynika wszech czasów. To tak, jakbym mógł zagrać Pana Tadeusza, Daniela Olbrychskiego, czy siebie!". W programie "Co za tydzień" przyznał także, że całe to zamieszanie wynika z nudy, jaką zaczął odczuwać. Nowo upieczony aktor zasugerował także, że w przyszłości mógłby zająć się pisaniem, jak jego idol Allen. Mówił o ciekawym doświadczeniu oraz ucieczce od nudy i monotonii. Faktycznie, prowadzenie od prawie 10 lat programu, za którego każdy odcinek dostaje się kilkadziesiąt tysięcy złotych, może nudzić.

Oprócz gwiazdy TVN-u, w komedii Allena z 1972 roku, zobaczymy także kilka innych gwiazd. W spektaklu grają: Daniel Olbrychski, Małgorzata Socha (w roli 8 różnych postaci), Anna Cieślak, Michał Żebrowski. Wojewódzki gra w niej szukającego w życiu miłości krytyka filmowego. Bohater zakochuje się w Lindzie (grana przez Cieślak), miłości swojego największego przyjaciela Dicka (Żebrowski).

Premiera przedstawienia ściągnęła tłumy oraz wielu znanych i lubianych, m.in. Piotra Najsztuba, państwo Lis, Monikę Olejnik i Jerzego Hoffmana. Na portalu Plejada.pl przeczytamy: "Ponad 500-osobowa sala śmiała się niemal bez przerwy, a twórcy przedstawienia podczas końcowych ukłonów nagrodzeni zostali owacją na stojąco". Owacje trwały kilka minut, a na scenę posypał się grad kwiatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Chodziło mi bardziej o trzy szóstki, w sensie nadejście bestii i końca świata. Kuba często igra i ociera się o satanizm. Podobnie z homoseksualizmem, choć homoseksualistą też nie jest ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poza tym Kubę lubię i ciekaw jestem jak mu to wyszło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niby z jakiej racji trzeciej szóstki? Kuba nie jest satanistą (choć wiem, że niektórzy tak określają każdego kto śmie nie być katolikiem).

Komentarz został ukrytyrozwiń

5. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.