Facebook Google+ Twitter

Chamstwo czy nieoficjalny etat partii politycznych?

Anonimowość pozwala na wypowiadanie słów, które nigdy by nie padły, gdyby miano poświadczyć ich poziom i wiarygodność własnym nazwiskiem.

Czyżby nowa-stara plaga na Wiadomościach24? / Fot. Wiadomości24Niespełna 5 godzin - tyle wystarczyło, by pod jednym z artykułów dotyczących prognozowanych wyników przyszłych wyborów przetoczyła się fala sporów, kłótni, wzajemnego obrażania i przysłowiowych ciosów poniżej pasa.

Spory i kłótnie są zjawiskiem równie powszechnym, co i pożądanym w demokracji, polityce i społeczeństwie obywatelskim. Ma to jednak rację bytu tylko i wyłącznie wtedy, gdy przytaczane kwestie mają swoje odzwierciedlenie w prawdzie, poparte są konkretnymi argumentami merytorycznymi oraz utrzymują się na poziomie mającym choćby śladowe ilości kultury. W przypadku, gdy "debata" sprowadzana jest do poziomu rynsztokowego i liczy się głównie ilość, a nie jakość wypowiadanych słów - takowa najzwyczajniej mija się z celem.

Dołączając do społeczności Wiadomości24 byłem niezmiernie rad z faktu, iż wszelkie komentowanie wydarzeń ma swoją właściwą klasę. Mimo iż znajdują się tu ludzie zarówno bezstronni politycznie, jak i ci, co do przekonań których nie można mieć wątpliwości, wymiana poglądów odbywa się w cywilizowany sposób. Wszelkie punkty widzenia - często skrajnie różne - znajdują swoje ujście w kulturalnej wymianie zdań.

Czyżby nowa-stara plaga na Wiadomościach24? / Fot. Wiadomości24Z wielkim niesmakiem przyglądałem się fali, która mimo swego ogromu ilościowego - była pusta merytorycznie. (LINK do artykułu, pod którym toczyła się owa "dyskusja"). W ciągu krótkiej chwili liczba podstron z artykułami dobiła do 8 (choć, gdy skończę pisać, wielce prawdopodobne, iż będzie znacznie większa). Dawało to liczbę niespełna 80 postów, jednak wypowiedzi - (nawet nie tyle, co merytorycznych) ludzi, którzy mieli odwagę zabrać głos, popierając go własnym nazwiskiem - można było z łatwością policzyć na palcach jednej ręki.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

ss
 • ss
 • 07.10.2011 03:00

bicie piny PObolszewi?

WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 06.10.2011 01:27

Własne nazwisko czy nick niewiele tu zmieni Panie Kamilu, są na tym portalu zarejestrowane osoby, które sypią epitetami bez żadnych hamulców mimo imienia nazwiska i zdjęcia. Sam musi Pan odkryć przyczynę tego stanu rzeczy. Dla mnie jest oczywista. Jednak jestem spod znaku barana, lubię walkę i dlatego tu jestem i jeszcze jakiś czas będę. Poza tym ... wszyscy jesteśmy Polakami. Mimo wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Kamilu- Dołączając do społeczności Wiadomości24 byłem niezmiernie rad z faktu, iż wszelkie komentowanie wydarzeń ma swoją właściwą klasę. Mimo iż znajdują się tu ludzie zarówno bezstronni politycznie, jak i ci, co do przekonań których nie można mieć wątpliwości, wymiana poglądów odbywa się w cywilizowany sposób.- tak było kiedyś na W24, też się kłóciliśmy, ale zachowywaliśmy poziom. Teraz nie chce się tu nawet zaglądać.
Panie Grzegorzu w pełni popieram pana zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chwastowska Elżbieta
 • Chwastowska Elżbieta
 • 04.10.2011 14:56

Panie Kamilu !@ .Tam gdzie są tematy polityczne tak będzie. Dajcie się ludziom wyszaleć , politycy nie są lepsi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
 • Lidia Markowicz
 • 04.10.2011 14:38

Powracam do tematu z uporem maniaka. I znów odnoszę się do pierwotnego wpisu p. Grzegorza. W czsaie tej krótkiej, ale merytorycznej dyskusji już dwukrotnie nawiedzony "jk" i "nm" (bo prawdopodobnie to ta sama osoba) zamieściła te swoje wklejanki. Sytuacja wygląda tak, jak gdybyśmy siedzieli na pikniku, a na nasz teren przechodzący wyrzucali śmieci. Przyjemne?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
 • jk
 • 03.10.2011 21:55

- WYNIKI WYBORÓW PIS-48% ,PO-24% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,Poliglup-0,8% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-,bartek,sikor, Poligłup,kuzik, ...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC ich KARIERY-nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) .Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ o dodatkowe 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa. W PO ćpają?
DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?(tym się nie zajmują,a głównie opluwaniem J.KACZYŃskiego i głównie wyborców PIS)- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusów,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Rostowski ZDEZERTEROWAŁ-wystraszył się prof. Z.GILOWSKIEJ. DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy? premier i PObolszewia? dalej będą? :
dzielić POLAKÓW?,opluwać większość POLAKÓW?,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM?(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?,wyrażać : PYCHĘ,INSYNUACJE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HIPOKRYZJĘ,BŁAZENADĘ ,MATACZENIE,PLOTKI,KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą:wojną,polityczną ZEMSTĄ, ... -czy POligłupowi ODBIŁO ????
KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku - nie problem w tym, że jest ich mniej tylko w tym, że w Polsce zamiast być na czele, sami się umieszczają w cieniu.
Jest takie powiedzonko o Wielkiej Brytanii - że to "kraj, w którym 90 procentami idiotów rządzi 10% ludzi inteligentnych". Różnica jest taka, że tam inteligenci nie czują się gorsi z powodu posiadania inteligencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
 • nm
 • 03.10.2011 18:05

--W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, gdyby wszyscy rozumieli wolność słowa tak jak pan, nie musielibyśmy nawet wymieniać tych słów: "cenzura" czy "moderacja".
Powiem panu, że pomimo tego chamstwa, którego ci u nas dostatek, to i tak nawet o tym nie pomyślałem, by posuwać się do starych metod, które przecież się nie sprawdziły.
Nawet jeżeli ci "politykierzy" chcą pisać rynsztokowym językiem - niech piszą, ale po zarejestrowaniu i pokazaniu swojego wizerunku. Zasada: chcesz bluzgać - zarejestruj się i pokaż swoją twarz!

Jestem przekonany, że tych co piszą o kolorze włosów, wzroście czy innych cechach zewnętrznych człowieka byłoby wtedy niewielu. Również wypominanie kim była czyjaś matka, ojciec, dziadek czy babcia jest żenujące. Gdyby nie było żadnych anonimów - byłoby tego rynsztoku również znacznie mniej.

Oczywiście, że nie chciałbym, aby w tekście co drugie słowo było bezsensownym przekleństwem. Słyszymy to często na ulicy czy w środkach komunikacji miejskiej, zarówno od dziewczyn jak i chłopaków. Nie musimy nawet zabiegać w tym przypadku o parytet.

Społeczeństwo jest takie, jakie jest.

Wszyscy bez wyjątku, a więc ci "krasomówcy" też, wybieramy polityków na najwyższe stanowiska państwowe. Każdy głos jest równy. Stąd przecież wynikają zastrzeżenia do demokracji stawiane przez filozofujących polityków, którzy mówią, że ludzi mądrych jest mniej, a więc w demokracji muszą oni najnormalniej w świecie przegrać... Ale to już inny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lidia Markowicz
 • Lidia Markowicz
 • 03.10.2011 15:30

I jeszce raz, nie jestem anonimem, po prostu nie kliknęłam gdzie trzeba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.