Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16283 miejsce

Chanel no. 5 - perfumy dla mężczyzn?

Najpopularniejszy zapach znanej na całym świecie firmy Chanel no. 5 nie będzie reklamowany już przez kobiety. Brad Pitt dostąpi tego zaszczytu jako pierwszy mężczyzna w historii.

Chanel właśnie poinformował, że zapach no. 5 nie będzie dłużej reklamowany przez Audrey Tautou, a nowym ambasadorem zostanie Brad Pitt. Jest to dosyć kontrowersyjna wiadomość, ponieważ najpopularniejszy zapach, który ma już 90 lat, zawsze był reklamowany przez kobiety. Nie wiadomo jeszcze, dlaczego firma postanowiła odejść od tej zasady - informuje wyborcza.biz.

No. 5, który został stworzony przez Francuza Ernesta Beaux na specjalne życzenie Gabrielle "Coco" Chanel, stał się z miejsca jej zapachem. Reklamowany był m.in. przez Marilyn Monroe, Nicole Kidman czy Catherine Deneuve. Koncepcja marketingowa zawsze była elegancka, tajemnicza, bardzo zmysłowa i... kobieca. Ciekawe, jak zapach promował będzie jeden z najpopularniejszych aktorów.

Historia No. 5 sięga roku 1921, kiedy to Beaux na życzenie Coco stworzył kilka próbek zapachu. Kreatorka mody wybrała piątą próbkę, skąd też (jak przypuszczają) wzięła się nazwa perfum. Sam twórca mówił, że była to ślepa próba połączenia około 80 składników (m.in. jaśmin, wanilia, irys, olejek sandałowy). Coco Chanel podarowała pierwsze flakoniki swoim najlepszym klientom na gwiazdkę, a do sprzedaży zapach trafił dopiero w połowie 1922 roku. Do dziś są najpopularniejszymi perfumami wybieranymi przez kobiety.

Dla ciekawostki, buteleczka, w której przechowywany jest zapach, zmienia się co kilkanaście lat, tak, aby pasowała do epoki i była ponadczasowa pod każdym względem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.