Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11453 miejsce

Chaos kolejowy na Śląsku. Kilka pociągów codziennie nie wyjeżdża w trasy

Bałagan kolejowy w aglomeracji śląskiej, jaki powstał w zeszłym tygodniu, nie ustaje. Wciąż część taboru pociągów nie wyrusza na trasy, a podróżni przeżywają codziennie ten sam dramat z dojazdem do pracy i z powrotem do domu.

W niedzielę, 14 października, Przewozy Regionalne (PR) odwołały siedem pociągów swojej spółki, a dzisiaj od rana osiem pociągów w województwie śląskim. Chodzi o pociągi na trasach między Katowicami a Kozłowem lub Kielcami, Katowicami a Bielskiem-Białą albo Zwardoniem i Katowicami a Wodzisławiem Śląskim. I co najgorsze - w ich miejsce dyrekcja PR nie uruchomiła komunikacji zastępczej.

Dzisiejsze odwołanie pociągów PR wynika z braku obsady maszynistów, którzy w miniony piątek zaczęli przedstawiać swojemu pracodawcy zwolnienia lekarskie. W niedzielę na zwolnieniach przebywało 43 maszynistów. W poniedziałek rano - w związku z tą sytuacją - zebrał się na obrady Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego, powołany przez naczelnika Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym w Sosnowcu.

Z powodu braku obsady maszynistów spółka PR odwołała w poniedziałek rano osiem pociągów, które miały planowo wyjechać na tory woj. śląskiego. Chodzi o trasy w relacjach: o godz. 5.15 z Kozłowa do Katowic, o 7.38 z Katowic do Kielc, o 8.00 z Bielska-Białej do Katowic, o 8.15 z Katowic do Wodzisławia Śląskiego, o 11.35 z Wodzisławia Śląskiego do Katowic, o 11.37 ze Zwardonia do Katowic, o 13.08 z Katowic do Zwardonia oraz o 22.46 z Katowic do Bielska-Białej.

Nie ma pewności, czy liczba ośmiu odwołanych pociągów w poniedziałek wczesnym rankiem nie ulegnie zmianie, np. wskutek dostarczenia zwolnień przez kolejnych maszynistów. O aktualne informacje na temat kursowania śląskich pociągów podróżni mogą pytać pod numerami telefonów: 782 554 681 i 782 554 440.

Do niedzieli na trasie: Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – Oświęcim, w zamian za odwołane pociągi PR, podróżni mogli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. Dodatkowo w pociągach TLK spółki PKP Intercity, odbywających kursy na terenie woj. śląskiego, były honorowane bilety Przewozów Regionalnych. Miejmy nadzieję, że nadal ustalenia te są utrzymywane.

Wczoraj, pytana o organizację pracy Przewozów Regionalnych w następnych dniach, przedstawicielka tej spółki, powiedziała, że "trudno to określić", gdyż od soboty liczba maszynistów na zwolnieniach lekarskich wzrosła, z 44 do 47.

W zeszłym tygodniu Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego na kolei ustalił, że od soboty nastąpi przejęcie przez samorządową spółkę - Koleje Śląskie - dotychczasowej trasy i obsługi podróżnych Przewozów Regionalnych w relacji: Tychy Lodowisko - Katowice - Sosnowiec Główny – czytamy w portalu gliwice.gazeta.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.