Facebook Google+ Twitter

Chaos na indyjskich lotniskach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-08 09:27

Na największych indyjskich lotniskach od rana panuje chaos. Powodem jest masowy protest pilotów Jet Airways, jednej z największych linii lotniczych w Indiach.

Ponad czterystu pilotów Jet Airways nie stawiło się do pracy i przedstawiło zwolnienia lekarskie, potwierdzające ich czasową niezdolność do podjęcia obowiązków służbowych. W największych portach lotniczych odwołano kilkadziesiąt lotów, w tym rejsy łączące indyjskie centra polityczne i biznesowe - Delhi, Bombaj, Bangalore, Kalkutę.

Powodem protestu kilkuset pilotów jest zwolnienie z pracy dwóch starszych kolegów. Ponieważ negocjacje prowadzone w tej sprawie przez związki zawodowe nie przyniosły rezultatów, piloci postanowili zaprotestować nie podejmując dzisiaj pracy. Setki pasażerów czekają obecnie na lotniskach, mając nadzieję, że uda im się dostać na pokład samolotu
innych linii lotniczych.

W ostatnich latach podróże lotnicze stały się niezwykle popularne wśród mieszkańców Indii. Stało się tak dzięki powstaniu kilku prywatnych linii lotniczych, oferujących tanie przeloty na terenie kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.