Facebook Google+ Twitter

Chaos na włoskich lotniskach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-11 12:01

Pracownicy włoskiego przewoźnika Alitalia nie przerywają strajku, mimo iż rząd wezwał ich do natychmiastowego powrotu do pracy. Demonstracje doprowadziły do chaosu na lotniskach w całej Italii.


Z powodu strajku odwołano wczoraj 150 rejsów. Dziś może być podobnie. Za protest odpowiada niewielki autonomiczny związek pilotów i stewardów, zrzeszający zaledwie 250 osób z ponad 12-tysięcznej ekipy. Wiadomo, że spróbują oni obejść nakaz powrotu do pracy, jaki otrzymali od rządu, uciekając się do tak zwanego włoskiego strajku. Niezwykle skrupulatnie, a więc i wyjątkowo powoli, wykonywać będą wszystkie czynności na pokładzie, co wyraźnie opóźni start samolotu. Pilot na przykład może zażądać sprawdzenia, czy w paliwie nie ma śladów wody, a stewardessy będą liczyć, a nawet ważyć każdą sztukę bagażu.

Poirytowani pasażerowie, zmuszeni do koczowania na lotniskach bądź szukania alternatywnych połączeń, życzą Alitalii jak najszybszego bankructwa. Dyrekcja linii lotniczych ujawniła, że w październiku liczba rezerwacji spadła o 30 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Juz wolałbym taki chaos na lotnisku niz stagnacja badz w najgorszym wypadku zamkniecie tak jak tutaj
na Warszawskich Balicach
http://www.ratujlotnisko.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.